fbpx

Ziraat Yatırım’dan Yüzde 70 Potansiyelli Hisse Önerisi ve Tavsiye Listesi!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme

2020

* Aşağıdaki tabloda sehven yanlış girililen ağırlıklar düzeltilmiştir.

Hisse öneri portföyümüzü hisse fiyatlarındaki güncellemeler ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden %15 ağırlıklı Koza Altın’ı (KOZAL) çıkartırken, Tofaş’ı (TOASO) %10 ağırlıkla öneri portföyümüze ekliyoruz.

Ek olarak, portföyümüzde yer alan BİM Mağazalar (BIMAS) ve Ülker Biskuvi (ULKER)’in ağırlıklarını %10’dan %5’e; Otokar’ın (OTKAR) ağırlığı da %15’ten %10’a çekilmiştir. Diğer taraftan Garanti BBVA (GARAN) ve Turkcell’in (TCELL) ağırlıklarını %10’dan, Tüpraş’ın (TUPRS) ağırlığını ise %5’ten %15’e yükseltilmiştir.

Ayrıca, ilk dokuz ay gerçekleşmeleri ardından öneri portföyümüzde yer alan BIMAS, EREGL, OTKAR ve TUPRS hedef hisse fiyatları güncellenirken, diğer hisselerin hedef fiyatları değişmemiştir.

Yeni hisse portföyümüz aşağıda yer almaktadır.

BIMAS, EREGL, GARAN, OTKAR, TOASO, TCELL, TUPRS, ULKER, YKBNK

PORTFÖYE EKLENEN:

TOFAŞ (TOASO): Türkiye’nin en büyük 2. otomotiv üreticisi TOFAŞ %50 vergi diliminde kalmayı başaran modellerinin de katkısıyla yurtiçinde pazar liderliğini korumaktadır. Yurt dışı satışlarında da al-ya da-öde garantisinin sağladığı korumadan olumlu etkilenmektedir. Son dönemde 2021 sonu olarak duyurulan Doblo üretim projesinin 2022 sonuna kadar uzatılması ile Fiat & PSA grubu birleşmesinin yaratacağı orta/uzun vadeli fırsatların hisse üzerinde önemli katalizörler olabileceğini düşünüyor ve hisse öneri portföyümüze dahil ediyoruz.

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN:

Koza Altın (KOZAL): Hisse ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte, aşı haberleriyle altın fiyatlarında baskı oluşması ve hissenin beklediğimiz performansı gösterememesi nedeniyle öneri portföyümüzden çıkartıyoruz.

Kaynak: Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü – (17.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ziraat Yatırım’dan Yüzde 70 Potansiyelli Hisse Önerisi ve Tavsiye Listesi! ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!