fbpx

Ziraat Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri – (22.10.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme

Hisse öneri portföyümüzü hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden Aselsan (ASELS), Halk Bankası (HALKB) ve Tekfen Holding’i (TKFEN) çıkartırken, BİM Mağazalar (BIMAS) ve Yapı Kredi Bankası’nı (YKBNK) öneri portföyümüze ekliyoruz. Yeni hisse portföyümüz aşağıda yer almaktadır.

Portföyümüze BIMAS ve YKBNK %10 ağırlıkla eklenirken, EREGL, KOZAL ve OTKAR’ın ağırlıkları %10’dan %15’e yükseltilmiştir. Diğer taraftan TUPRS’ın ağırlığı da %10’dan %5’e çekilmiştir.

PORTFÖYE EKLENEN:

Bim Mağazalar (BIMAS): İndirimli gıda perakendeciliğinde faaliyet gösteren BİM son dönemde Kovid-19 kaynaklı alışveriş alışkanlıklarının değişmesine paralel artan sepet hacimlerinin de katkısıyla yüksek gelir artışları kaydetmektedir. Güçlü nakit toplama gücü ve kendi finansmanını iç kaynaklardan sağlaması sebebiyle finansman riski bulunmamaktadır. Hissenin önümüzdeki dönemde defansif yapısıyla ön plana çıkabileceğini düşünüyor ve BİM’i hisse öneri portföyümüze dahil ediyoruz.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK): Karlılıkta toparlanma devam ederken, 3.çeyrek beklentilerinde öne çıkan Banka, zorlu dönemlerde iyi bir stratejik yönetim sergileyerek ileriye yönelik olumlu sinyal vermiştir. Bu kapsamda hisseyi öneri portföyümüze ekliyoruz.

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN:

Aselsan (ASELS): Hisse ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte, hisse yılbaşından itibaren BİST100’e göre göre daha iyi performans sergilemiş ve pozitif ayrışmıştır. Bu nedenle hisseyi öneri portföyümüzden çıkartıyoruz.

Halkbank (HALKB): Halkbank ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte hisse beklediğimiz performansı gösterememiş ve eylül ayındaki TCMB kararı ile başlayan normalleşme adımları sonrasında bankacılık endeksindeki yükselişin oldukça altında kalmıştır. Ayrıca, görece zayıf 3. çeyrek kar beklentisi nedeniyle hisseyi öneri portföyümüzden çıkarıyoruz.

Tekfen Holding (TKFEN): Hisse ile ilgili «AL» önerimizi korumakla birlikte hissenin beklediğimiz performansı gösterememesi, petrol fiyatlarının düşük seyrinin devam etmesi ve artan jeopolitik riskler ile birlikte yakın dönemde yeni taahhüt işi portföyüne ekleyememesi nedeniyle hisseyi öneri portföyümüzden çıkarıyoruz.

Kaynak: Ziraat Yatırım Hisse Öneri Portföyü

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ziraat Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri – (22.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!