Yüzde 59,9 Potansiyel Getirili Holding Hissesi, Yüzde 54,5 Kazandırma Potansiyelli Banka Önerisi!

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

BIST100

Dün güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BİST-100 Endeksi tepki yükselişini bankacılık endeksi öncülüğünde güçlendirirken, artan risk iştahı ve TL’deki oynaklığın düşmesiyle günü %3,21 yükselişle 1.110 seviyesinden kapattı. Rusya’nın Covid-19 için kullanılabilir bir aşıyı tescil edildiğini açıklamasıyla global risk iştahı güçlenirken, güveli liman olarak görülen altın fiyatlarında sert düşüş gerçekleşti. Artan risk alma iştahı ile birlikte Avrupa borsaları günü güçlü yükselişle kapatırken, ABD borsaları ise ek teşvik paketine yönelik oluşan anlaşmazlık haberleriyle günü düşüşle tamamladı. TCMB’nin fonlama maliyetini yükseltirken, likiditeyi kısması ve BDDK’nın aktif rasyosunda yaptığı iyileştirme sonrasında kurlarda gevşeme yaşanırken, oynaklık bir miktar düştü. TL’deki oynaklığın azalmaya devam etmesi durumunda endekste tepki yükselişinin momentum kaybetse de devam etmesi beklenir. Ancak, TL’deki değer kaybı ve oynaklığın tekrar yükselmesi, tepki yükselişinin sınırlı kalarak tekrardan satış baskısı oluşmasına neden olacaktır.

Yurtdışında ABD teşvik paketine ilişkin belirsizlik ve ABD-Çin arasındaki gerilimin yükselmesi kısa vadede kar satışlarını tetikleyebilir. VIX endeksinin 25 seviyesi üzerine yükselmesi kar satışlarının güçleneceğine işaret edecektir. Yurtiçinde piyasalar ağırlıklı olarak Akdeniz’deki gelişmeler ile kurlardaki eğilime odaklanmaya devam edecektir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre satıcılı seyir izlerken, Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin dünkü hızlı yükselişin ardından güne sınırlı negatif eğilimle başlamasını ve geri çekilmeler görülse de kurlarda yükseliş olmaması durumunda kısa vadeli tepki yükselişi sürecini düşük momentumla devam ettirmesini bekliyoruz.

Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (12.08.2020)

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 12.08.2020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

Tüpraş Hisse Senedi Yüksek Kazanç Potansiyeli Sunarken Bu Holding Yüzde 50 Kazanç Potansiyeli Taşıyor!


hisse önerileri

Yüzde 40 Kazanç Potansiyelli 3 Hisse Senedi | Yatırım Finansman – (12.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*