Yüzde 58 ve 56 Potansiyel Getiri Sunan Hisse Senetleri! – (18.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe hafif pozitif açılışa başlayan endeks, seans boyunca yatay bir seyir izledi. Her ne kadar 1090,00 seviyesini test etse de üzerinde kalmayı başaramayan BIST100 günü %0,22 değer kazancıyla 1086,20 puanla kapattı. 10 günlük hareketli ortalama üzerinde kapamayı başaran endekste pozitif açılış görülse de yatay seyir devam edebilir. Bu durumda 1094,7 ilk direnç olarak takip edilebilir. Üzerinde kalınması halinde ise 1115,00’e yükseliş ivme kazanabilir. Olası geri çekilmelerde ise 1077,00’İ destek olarak izlemeye devam edeceğiz.
 Dolar/TL ise, dün 7,38 direncini aşmayı başardı. Ancak kapanışta geri çekilen kur, an itibariyle 7,3840’dan işlem görmekte. Dolar endeksinde görülen (Dxy) düşüşün devam etmesiyle kurda da baskılanma görülebilir. Bu durumda 7,36’nın altında kalınması halinde 7,2950’e geri çekilme devam edebilir. Olası yükseliş denemelerinde ise 7,40-7,42 bant aralığı hedeflenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya ve İngiltere’den mevkidaşları ile Avrupa Komisyonu, Eurogroup, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’ndan yetkililerle görüştüğü bildirildi. G7 maliye bakanlarının düzenli iletişim halinde olduğuna işaret edilen açıklamada, COVID-19 salgınına karşı zamanında ve etkili adımlar atma konusunda koordinasyon sağlamaya devam ettikleri aktarıldı. Açıklamada, maliye bakanlarının borç şeffaflığı konusunda da mutabık kaldığı belirtilerek, borç erteleme girişiminin 2021’e uzatılması gibi düşük gelirli ülkeler için ileriye dönük ek seçeneklerin de değerlendirildiği aktarıldı.
 Yurtdışı veri gündeminde öğlen saatlerinde Euro Bölgesi Maliye Bakanları toplantısı yapılacak. Ardından ABD tarafında Temmuz ayı İnşaat İzinleri verisi açıklanacak. Önceki dönem 1,25mn olarak gerçekleşen veride beklenti 1,32mn.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda Asya piyasaları ABD’nin Çin’li Huawei’nin 38 iştirakini daha ekonomik kara listeye almasıyla karışık bir seyir izliyor. Ancak Güney Kore hariç kayıplar yüksek değil. Avrupa piyasalarında hafif pozitif açılış beklenirken Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından yatay seyrediyor.
 EUR/USD ise, dolar endeksinde gevşeme sürerken güçlü duruşunu korumaya devam ediyor. An itibariyle 1,1894’den işlem gören paritede 1,1933 direnç seviyesi konumunda. Bu seviyenin geçilmesi halinde 1,2075 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Avrupa maliye bakanları toplantısı sonrası yapılacak açıklamalarında parite üzerinde etkili olabileceğini düşünürsek olası geri çekilmelerde 1,1885 ilk destek olmak üzere 1,1865’e düşüş devam edebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, TTKOM, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 18.08.2020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

AKGRT, DYOBY, GLYHO, KCHOL, TTKOM, TUPRS Hisse Yorumları ve Hisse Önerileri – (18.08.2020)


hisse önerileri

Selçuk Ecza Deposu Hisse Yorumu / Şeker Yatırım – (18.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*