fbpx

Yüzde 54 Getiri Potansiyeli Sinyali Veren Hisse Senedi!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Gözden kaçan değer

Tavsiye: AL
Pay fiyatı (14 Eylül 2020): 5.14 TL
Hedef fiyat: 7.90 TL
Getiri potansiyeli: %54

Alarko Holding’i Türk hisse senetleri kapsamında büyük potansiyeli yüksek ve değer odaklı bir şirket olarak konumlandırıyoruz. Alarko Holding’in güçlü faaliyet özelliklerinin ve değerlemesinin yatırımcılar tarafından göz ardı edildiğini düşünüyoruz. Güçlü faaliyet performansı ve fonlama tabanındaki optimizasyonunun şirket için önemli değer yaratan unsurlar olduklarını savunuyoruz. Mevcut operasyonlarını ve cari değerlemesini göz önüne aldığımızda yatırımcıların Alarko Holding’i gerçek değerinin altında değerlediklerini düşünüyoruz. Dolayısıyla, Alarko Holding’i 7,90 TL hedef fiyatla ve “AL” tavsiyesi ile araştırma kapsamına alıyoruz.

Şirket başarılı bir şekilde önemli bir enerji sektörü oyuncusu oldu. Alarko Holding değişik alanlarda faaliyet gösteren bir holding yapısından enerji sektöründe önemli bir oyuncu olma dönüşümünü başardı. Bu dönüşümü gerçekleştirirken MEDAŞ satın alması ve Karabiga santralinin 2017 yılı sonunda devreye girmesi de önemli rol oynadı. Mevcut durumda, Alarko Holding’in elektrik üretim kapasitesi 1.539 MW olup, Türkiye üretim kapasitesinin %2’sini oluşturmaktadır. 1Y20 itibariyle, enerji bölümü kombine cironun %87’sini ve kombine FAVÖK’ün %88’sini oluşturdu.

Enerji varlıklarının Alarko Enerji altına transfer edilmesini olumlu olarak algılıyoruz – Her ne kadar söz konusu işlem holding içi nakit olmayan ve kısmi bölünme yoluyla yapılacak bir işlem olsa da, söz konu işlemin enerji varlıklarının görünürlüğüne ve dolayısıyla Alarko Holding’in değerine olumlu katkı yapmasını bekliyoruz.

Fonlama tabanı optimizasyonu değer yaratacak – Enerji varlıklarının döviz bazlı borçlarından kaynaklanan kur farkı giderlerinin olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla Alarko Holding Karabiga Santrali’nin yarattığı nakit akımlarını ve Meram Perakende ile Karabiga Santrali arasındaki nakit akışını optimize ederek döviz borçlarını azalttı. Böylelikle, TL kredilerin kombine borçlar içindeki payı 2019 yıl sonu seviyesi olan %2’den Temmuz 2020’de %26’ya yükseldi. Kömür fiyatları ve USD/TL paritesine yönelik hedging ürünleri yanı sıra söz konusu işlem kurdaki oynaklığın net kar üzerindeki etkisini azaltacak ve daha sürdürülebilir net kar yaratımını sağlayacaktır.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

İnşaat taahhüt bölümünde yurtdışı projelere odaklanıldı – Son beş yıl içerisinde, Alsim Türkiye dışında projelere odaklandı ve devam eden işler portföyünü yaklaşık %100 büyüterek 1Y20 itibariyle 1,2 milyar ABD Doları’na yükseltti. Küresel ekonomilerdeki yavaş büyümeye bağlı olarak devam eden işler portföyünde ciddi artışlar olmasını öngörmüyoruz ve 2023 yılında 1 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmesini bekliyoruz.

Cazip değerleme – Alarko Holding’i net aktif değeri metodu ile değerliyoruz. Modelimizde %60 net aktif değeri iskontosu kullanıyoruz. Şirket için 12 aylık hedef fiyatı 7,90 TL olarak belirliyoruz.

Kaynak: Tacirler Yatırım

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 54 Getiri Potansiyeli Sinyali Veren Hisse Senedi! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!