Yüzde 51 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 4 Hisse Tavsiyesi – (23.09.2020)

günlük hisse önerileri

hisse önerileriUzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne hafif pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi tepki yükselişi gerçekleştirerek günü %0,84 yükselişle 1.096,16’dan kapattı. Yurtdışı borsalar ve özelikle ABD borsaları BIST kapanışı sonrası Powell’den gelen açıklamalar ve ABD teşvik paketine ilişkin anlaşma sağlandığı haberleriyle günü yükselişle kapattı. Vaka sayılarındaki artış, İngiltere dahil bir çok majör ekonominin yeni tedbirler almaya hazırlanması ve ekonomik toparlanmaya ilişkin endişeler nedeniyle kısa vadede risk iştahındaki zayıf seyir devam edebilir. Majör borsalarda tepki alımlarının tekrar satış fırsatı olarak kullanılma riskinin yüksek olduğunu düşünüyoruz. TL’deki değer kayıpları devam ederken, dolar karşısında tarihi düşük seviyeleri test etmeye devam ediyor. BIST güçlü satışlar sonrası tepki alımları gerçekleştirse de TL’deki değer kayıpları devam ettikçe yükselişlerin belli seviyelerde satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

Türkiye’nin, Yunanistan ile görüşmelere devam edecek olması ve Fransa Cumhurbaşkanı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefon görüşmesi gerçekleştirmesi sonrası BIST’in yurtdışındaki pozitif seyrin de desteğiyle tepki alımlarını devam ettirmesi beklenmektedir. VIX endeksi 26 seviyeleri üzerinde seyrederken başta ABD borsaları olmak üzere volatilite ve satış baskısının sona erdiğinin teyidi için endeksin 26 seviyesine altına gelerek kalıcı olması gerektiğini düşünüyoruz. Geçen hafta 500’lü seviyelere kadar gerileyen CDS’ler ise 560 seviyeleri üzerine çıkarken, TL varlıklara yönelik risk algısının tekrardan yükseldiğine işaret ediyor. TL’deki değer kayıpları durmadıkça BIST’te tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz. Bugün Almanya’da açıklanacak PMI verileri takip edilecek. ABD vadeli endeksleri BIST kapanışına göre %1,5’lara yaklaşan yükselişle seyrederken, Asya borsalarında genel olarak pozitif eğilim var. Endeksin güne alıcılı bir başlangıç yapmasını ve gün içinde tepki yükselişi eğilimini devam ettirmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 23092020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Yüzde 51 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 4 Hisse Tavsiyesi – (23.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*