Yüzde 51 Üstü Potansiyel Getirili 3 Hisse Senedi Yorumu ve AL Tavsiyesi – (21.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne yatay açılışla başlayan endeks, seans başlarında geri çekilmiş olsa da TCMB faiz kararı sonrası toparlanmayı başardı. Sanayi endeksinin etkisiyle BIST100 günü %0,19 değer kazancıyla 1126,80 puanla kapattı. 22 günlük hareketli ortalama 1124,3’ün üzerinde kapanış gerçekleşmesiyle yukarı yönlü hareketlerin devamını görebileceğimiz endekste, 1163,00 ilk hedef olmak üzere 1200,00’e yeniden yükseliş ivme kazanabilir. Olası geri çekilmelerde ise 1115,00 ilk destek olmak üzere 1100’e düşüş devam edebilir.

 Dolar/TL ise, TCMB faiz kararı sonrası 7,34’leri test etmiş olsa da 10 günlük hareketli ortalama 7,3230’un üzerinde tutunamayıp geri çekildi. An itibariyle 7,28’den işlem gören kurda bu seviyenin altında kalınması halinde 7,20-7,22 bandına düşüş devam edebilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,3230’u direnç olarak takip edeceğiz.

Bugünün Gündeminde…

 TCMB ağustos ayı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında; politika faizini değiştirmeyerek yüzde 8,25 seviyesinde bırakırken, mevcut sıkılaştırma politikasına devam edileceğini mesajını verdi. Arından reel kredi büyümesi koşullarını sağlayan bankalar için TL ve yabancı para zorunlu karşılık oranları artırıldı. Piyasadan yaklaşık 17 milyar Türk lirası ve 8,5 milyar dolar karşılığı döviz ve altın cinsinden likiditenin çekilmesi bekleniyor.

 Çin Ticaret Bakanlığı Çin ve ABD’nin Ocak ayında varılan birinci aşama ticaret anlaşmasında kaydedilen ilerlemeyi değerlendirmek için “önümüzdeki günlerde” ticaret görüşmeleri yapmayı kabul ettiklerini açıkladı.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Ağustos ayı Tüketici Güveni verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda ise seans başlarında Almanya Ağustos ayı İmalat PMI verisi açıklanacak. Önceki dönem 51,0 olarak gerçekleşen veride piyasa beklentisi 52,5. Seans sonlarına doğru ise Euro Bölgesi Tüketici Güveni verisi yayınlanacak. Veride herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda hafta boyu değişiklik gösteren ABD verileri sonrası Avrupa PMI verilerindeki yükseliş beklentisi ile Avrupa piyasaları açılışta pozitif olması bekleniyor. Asya piyasaları da öncü şirketlerin gelirlerindeki artışın etkisiyle yükseliş kaydetti. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı ardından yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, yatay seyir devam ediyor. Bugün açıklanacak olan Avrupa PMI verilerinin de paritede oynaklığa sebebiyet vereceğini göz önünde bulundurursak, 1,19’u direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 1,20 yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 22 günlük hareketli ortalama 1,1796’yı destek olarak izleyeceğiz.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, TTKOM, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 21.08.2020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*