Yüzde 51 Potansiyel Getirili Hisse Tavsiyesi | Yatırım Finansman (5.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Güncellenme Tarihi 6 Ağustos 2020

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında yeniden satışlarla karşılaştı. 1120,00 desteğinin de kırılmasıyla geri çekilmeni hız kazandığı BIST100 endeksi 1065,00’e kadar düşüş kaydetti. Ardından toparlanmaya çalışsa da başarılı olamayan endeks günü %3,53 değer kaybıyla 1087,16 puan ile kapadı. 200 günlük hareketli ortalama üzerinde kapatmasıyla tepki alımlarının gelmesini beklediğimiz endekste 1096,50’i direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin geçilmesi halinde ise 1114,50’e yükseliş ivme kazanabilir. Olası geri çekilmelerde ise 1058,00 destek olarak izlenebilir.

 Dolar/TL ise dün 6,8890’a geri çekildi. An itibariyle de 10 günlük hareketli ortalama 6,9220’nin hemen üzerinde işlem gören kurda 6,95’İ direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin geçilmesi halinde ise yeniden 7,00 seviyeleri test edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 6,8860’ı destek olarak izleyeceğiz.

Bugünün Gündeminde…

 Uluslararası Para Fonu (IMF), ekonomilerin dış pozisyonlarına ilişkin görünümün oldukça belirsiz olmaya devam ettiğini belirterek, krizde ikinci dalganın gelişmekte olan ekonomiler için cari işlem açıklarını yönetme kapsamını kısıtlayabileceğini, emtia ihracatçılarının cari işlemler dengesini daha da düşürebileceğini ve küresel ticaretteki azalışı daha da derinleştirebileceğini belirtti.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda, seans başlarında Almanya ve İngiltere İmalat PMI verileri açıklanacak. Öğlen saatlerinde ise Euro Bölgesi Perakende Satışlar verisi yayınlanacak. Ardından ABD tarafından sırasıyla ADP Tarım Dışı İstihdam, Ticaret Dengesi ve seans sonlarına doğru ise ISM İmalat PMI verilerini takip ediyor olacağız.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda Asya piyasaları ABD’de koronavirüs vakalarında artışın karşısında alınan önlemlerin yetersiz bulunmasından dolayı karışık bir seyir izliyor. Avrupa piyasaları da açılışta hafifi pozitif olması beklenirken, Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, son iki gündür yaptığı düzeltme hareketi sonrası toparlanmayı başardı. Yükseliş trend kanalı içinde hareket etmeye devam eden parite an itibariyle 1,1812’den işlem görmekte. Bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece yukarı yönlü hareketlerin devamını görebileceğimiz Eur/Dolar’da, trend kanalı üst bandı 1,20 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,18 altında 1,1750’e düşüş devam edebilir.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

MAVI, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, KOZAL, TTKOM, OTKAR, OZKGY

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 5.08.2020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

Türk Telekom Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (5.08.2020)Türk Telekom Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (5.08.2020)


hisse önerileri

Tacirler Yatırım Hisse Önerileri – (6.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*