Yüzde 45 Ve Yüzde 40 Potansiyel Getirili Dev 2 Hisse Senedi önerisi! | Yatırım Finansman – (29.07.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

İçerik Başlıkları
gizle

Piyasalarda Dün…

 Son günlerde 1200 direncini aşamayan BIST100 endeksi, dışarıdaki sınırlı geri çekilmeye sert tepki verdi. Henüz trendler aşağı döndü demek için erken fakat hatırlanacak olursa 1162’yi ana destek ve stop olarak belirlemiştik. Günlük açılış için genel bir tahminde bulunmak zor. Satıcılı başlarsak seans içerisinde tepki alımları ile karşılaşabiliriz. 1128’i ise geri çekilmede ilk güçlü tepki ile takip edebiliriz.

 Dolar/TL dün 6.87 üzerine net olarak yerleşme çabasında. Volatilite tarafına da baktığımızda bu yükselişi destekliyor. DXY’deki toparlanma burada etkili olsa da TL üzerinde devam eden baskılar 6.87’nin üzerine yerleşilmesinde etkili oldu. 6.9520’yi şimdilik direnç olarak takip ediyoruz. 6.87 ise artık destek konumuna yerleşmiş durumda. Bugün enflasyon raporu sonrasında TL’deki hareketlilik devam edebilir. TCMB’nin enflasyona bakışı aynı zamanda faiz politikasına da ışık tutacaktır.

Bugünün Gündeminde…

 ABD’de bugün en önemli gündem Fed. Faizlerde bir değişiklik beklenmezken Fed’den kısa vadeli faizleri uzun sürede düşük tutulmasını destekleyen bir açıklama gelebilir. 21:00’deki kararın ardından 21:30’da Fed Başkanı Powell’ın basın toplantısını takip edeceğiz.

 İçeride bugün Haziran ayı dış ticaret dengesi ve yılın üçüncü enflayon raporu takip edilecek.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Geçen haftaki dibinin üzerinde tutunan S&P500’de alçalan zirveler devam ediyor. Ana ortalamaların da baskılanması söz konusu. Tahvil cephesindeki toparlanma ise sınırlı kalırken, altın düzeltme sonrası yeniden 1950’lere yükseldi.

 EURUSD paritesi, ABD faizlerindeki sınırlı yükselişle 1.18’lere yakın bölgeden satışla karşılaşsa da ana trendi bozmuş değil. Bir süredir Euro tarafında long kalmaya devam ederken, stop seviyemizi ise 1.17’lere çekebiliriz. Bugünkü Fed kararı paritenin seyrini de belirleyecektir.

MAVI, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, KOZAL, TTKOM, OTKAR, OZKGY

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 29.07.2020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten Model Portföy Önerileri

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*