fbpx

Yüzde 45 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi Tavsiyesi – 7.09.2020

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kazandırma potansiyelli 8 hisse senedi ve yüksek getirili hisse senedi yorumları ile bol kazançlar diliyoruz! Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Cuma gününe hafif eksiyle başlayan BIST-100 endeksi yurtdışı borsalardaki satışlara rağmen tepki yükselişi gerçekleştirerek günü %0,93 yükselişle 1.086,32’den kapattı. Yurtdışı majör borsalarda kar satışları güçlenerek devam ederken, özellikle yüksek değerlemelere sahip olan ABD teknoloji hisselerindeki sert düşüşler, satışları tetikledi. Hafta genelinde negatif ayrışan BIST 100 Endeksi, haftanın son işlem günün pozitif ayrışarak kapatırken, haftayı majör borsa endekslerine göre daha sınırlı düşüşle tamamladı. Akdeniz’de yaşanan tansiyonun düşmesi ve NATO ile Almanya’nın sorunun çözümü için devreye girmesi, BIST’in pozitif ayrışmasında etkili oldu. TL sepetindeki değer kayıpları momentum kaybetmesi de BIST’teki tepki yükselişini destekledi. Türkiye’nin sorunun çözümü için diyalogdan yana olması ve Akdeniz’deki gerilimin düşmesiyle birlikte son dönemde güçlü negatif ayrışan BIST, yurtdışı borsalardaki kar satışlarına rağmen kısa vadede pozitif ayrışmaya devam edebilir. TL’nin değer kayıplarının bir kısmını geri alması da tepki yükselişinin devamını destekleyecektir.

Cuma akşamı Fed başkanı Powell’in faizlerin uzun süre düşük kalacağı sinyali vermesiyle ABD endeksleri kayıplarının bir kısmını geri alsa da endeksler satıcılı seyrini devam ettirdi. Bugün ABD piyasaları kapalı olacağı için yurtdışı borsalardaki satışların durulması ve sakin bir seyir oluşması beklenir. VIX endeksi yaşanan volatilite ile birlikte 38 seviyelerine kadar yükselirken, haftayı 31 seviyelerinden kapattı. ABD borsalarında yaşanan kısa vadeli satış baskısı ve volatilitenin sona erdiğinin teyidi için VIX endeksinin ilk etapta 28 seviyesi altına gerilediğini görmemiz gerekiyor. Endeks bu seviye üzerinde kaldıkça kar satışlarının aralıklarla devam etmesi beklenir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST’in Cuma kapanışı sonrası %1’e yaklaşan tepki alımı gerçekleştirirken, Asya borsaları yeni haftaya genel olarak sınırlı negatif eğilimle başladı. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması ve tepki yükselişi eğilimini devam ettirmesi beklenmektedir. Ancak tepki yükselişi eğilimi devam etse de yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılma riskinin devam ettiğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Yüzde 45 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi Tavsiyesi

Yüzde 45 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi TavsiyesiYüzde 45 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi Tavsiyesi

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Yüzde 45 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi Tavsiyesi – 7.09.2020 ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!