Yüzde +44 Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi – 10.09.2020

günlük hisse önerileri

Yüzde 44 üzeri kazandırma potansiyelli 8 hisse senedi tavsiyesi aşağıda yer alıyor. Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne yatay bir eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi yurtdışı borsalardaki alıcılı seyre paralel günü %0,93 yükselişle 1.099,68’dan kapattı. ABD borsaları üç günlük kar satışları sonrası güçlü tepki alımlarıyla karşılaşırken, yurtdışı majör borsalar günü yükselişlerle kapattı. BIST’de yurtdışına paralel günü yükselişle kapatırken, bankacılık endeksi negatif ayrıştı. PETKİM, TUPRAŞ ve BIM gibi hisselerdeki yükselişler endeksin günü yükselişle kapatmasında en yüksek katkı yapan hisseler oldu. Global risk alma iştahı Covid-19 vaka sayılarındaki artış ve aşı çalışmalarına ilişkin endişelerle kısa vadede zayıf kalmaya devam edebilir. VIX endeksindeki gerileme ABD borsalarındaki tepki yükselişini desteklerken, kısa vadede volatilitenin sona erdiğinin teyidi için endeksin 26 seviyeleri altına gelerek bu seviye altında kalıcı olması gerektiğini düşünüyoruz.

Endeks 29 seviyelerinde seyrederken, 26 altına gelmedikçe kısa vadede ABD borsalarında kar satışları yaşanma riski devam edecektir. TL’deki değer kayıpları sınırlı şekilde devam ediyor. TL’deki değer kayıpları devam ettikçe BIST’te yükseliş eğilimi devam etse de sınırlı kalması beklenirken, TL’nin değer kayıplarını geri alması durumunda endekste bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişin ivme kazanması beklenmektedir. Bugün yurtiçinde işsizlik verileri takip edilecek, yurtdışında ise AMB faiz kararı ve yapılacak açıklamalar günün en önemli gündemi olacak. AMB açıklamaları paritelerde ve piyasada dalgalanmaya neden olabilir. Veri tarafında ise ABD’de açıklanacak ÜFE enflasyon verisi ve haftalık işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre artıda seyrederken, Asya borsalarında alıcılı seyir var. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması ve geri çekilmeler olsa da yükseliş eğilimini devam ettirmesi beklenmektedir.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Yüzde +44 Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi – 10 Eylül 2020

Yüzde +44 Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi - 10 Eylül 2020Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi ve Tavsiye Listesi

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde +44 Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi – 10.09.2020 ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*