Yüzde 42 üzeri Getiri Potansiyeline Sahip 4 Hisse Senedi!

günlük hisse önerileri

Hisse senedi tavsiyelerinde bugün yüzde 42 üzeri getiri potansiyeline sahip 4 Hisse Senedinin yorumlamasına yer verdik! Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe pozitif açılışla başlayan endeks seans başlarında alımların güç kazanmasıyla 1110,00 seviyesini test etti. Ancak bu seviye üzerinde tutunmayan BIST100 seans sonlarına doğru geri çekildi ve günü %0,42 değer kazancıyla 1107,29 puanla kapattı. 50 günlük hareketli ortalama 1105,4 üzerinde kapatmayı başaran endekste yukarı yönlü hareketlerin devamını görmemiz mümkün. Bu durumda 1122,00 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1100,00 destek olarak izlenebilir.

 Dolar/TL ise, dün 7,50 seviyesini yeniden test etti. Ancak bu seviyeyi geçmekte başarısız olan kur geri çekildi. An itibariyle 7,4830’dan işlem gören Dolar/TL, 4,4580 desteği altında kalması halinde 7,40’a düşüş hız kazanabilir. Dxy endeksinde görülen %0,20’Lik kayıp da kurdaki gerilemeyi destekler nitelikte. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,50 direnç olmak üzere 7,52- 7,53 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir.

Bugünün Gündeminde…

 ABD yönetimi, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Uygur halkının zorla çalıştırıldığı 5 kuruluştan pamuk, giysi, bilgisayar parçası ve saç ürünleri gibi malların ithalatını engelleyeceğini duyurdu. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, işçilerin zorla çalıştırıldığı yerlerde üretilen malların sevkiyatının durdurulacağı ve bu malların ABD’ye ithalatının önleneceğini belirtti.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başlarında Ağustos ayı bütçe dengesi verisi açıklanacak. Önceki dönem 29,7mlr TL açık verilmişti.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğlen saatlerinde Almanya Zew ekonomik hissiyatı verisi açıklanacak. Öğleden sonra ABD tarafında ithalat- ihracat fiyat endeksleri ardından kapasite kullanım oranı ve sanayi üretimi verilerini takip edeceğiz.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Fed, Boj be Boe toplantıları öncesi tedirginlik yaşayan Avrupa piyasaları açılışta hafif satıcılı olması bekleniyor. Asya piyasaları ise Çin’in 2020’nin ilk pozitif perakende satışlar verisiyle beraber pozitif seyretmesinde etkili oldu. Ancak Nikei ve Asx endekslerinde negatif görünüm hakim. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı ardından yatay seyrediyor.

 EUR/USD ise, doların diğer ülke para birimleri karşısında değer kaybetmesiyle yükselişe geçti. Dün 22 günlük hareketli ortalama üzerinde kapatmayı başaran parite an itibariyle 1,1892’den işlem görmekte. 1,1918 direncinin geçilmesiyle yukarı yönlü hareketlerin hız kazanmasını beklediğimiz paritede 1,2060 sonraki hedef olarak takip edilebilir.

Yüzde 42 üzeri Getiri Potansiyeline Sahip 4 Hisse Senedi!

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 15092020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 42 üzeri Getiri Potansiyeline Sahip 4 Hisse Senedi! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*