fbpx

Yüzde 42, 33, 33 Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri | Yatırım Finansman – (28.07.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

İçerik Başlıkları
gizle

Piyasalarda Dün…

 Yunanistan’ın Türkiye ile ilgili boykot çağrısı, dün seans sonrasında kurda hareketliliğe neden olsa da güne kur tarafında sakin başlıyoruz ve yeniden direncin altındayız. Dışarıda da hava pozitif. Dün 1196.8’in altındaki kapanışı teknik olarak iyi görmesek de bugün üzerine geçmek için fırsat oluşabilir. Veri akışı içeride sakin. Risk iştahı da dengeli. Güne pozitif başlayabiliriz.

 Dünkü sert yükselişe karşın 6.87’nin altında devam eden Dolar/TL’de kısa vadeli volatilite tarafı da düşük. Sepet yükseliyor. Dolar, dünyada değer kaybetmesine karşın TL üzerindeki faiz baskısı burada ön planda. 6.87 üzerine yerleşmesi durumunda piyasa yukarı hareketi sürdürmek isteyebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Dışarıda ABD – Çin arasındaki gerilim sürerken, ons altın da 1980 Dolar’a kadar yükseldi. Borsalar tarafında önemli bir kırılma yok. VIX’ın de gerilemiş olması piyasanın ciddi bir panik yaşamadığının göstergesi. Bugün ABD’de tüketici güven endeksi ve Richmond Fed imalat endeksini takip edeceğiz. S&P500’ün ise yeniden 3250 üzerine geçip geçmeyeceği piyasalara yön verecektir.

 İçeride bugün veri akışı sakin. Dün Yunanistan’ın yaptığı açıklamanın AB ülkelerinde yansıması ne şiddette olacak bugün onu takip edeceğiz. Gün içerisinde zaman zaman şok hareketler olası fakat trendi aşağı yönlü başlatacak bir gelişme bulunmuyor.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Asya piyasaları karmaşık ve ABD vadeliler de yatay pozitif. Yönsüz bir görünüm olsa da dün ABD spotta güçlü kapattı. Bu da içeride yükselişi destekleyebilir. Altının yeni zirvesi piyasayı şimdilik ürkütmüş değil. Petrolde ise 44 Dolar’ın üstüne geçmekte zorlanıyoruz.

 EURUSD tarafında 1.18’e kadar devam edecek bir potansiyel ile karşı karşıyayız. Ana kırılma sonrası yükselişi sürdüren paritede ABD tahvil faizlerindeki son zamanların en düşük seviyesi belirleyici oldu.

MAVI, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, KOZAL, TTKOM, OTKAR, OZKGY

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 28.07.2020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten Model Portföy Önerileri

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!