Yüzde 40 ve Üzeri Potansiyel Getirili 4 Hisse Senedi Tavsiyesi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

Piyasalarda Cuma Günü…

 Geçtiğimiz haftanın son işlem gününe pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında 1133,00 direnci üzerinde tutunamayarak geri çekildi. Banka endeksinin etkisiyle güçlü duruşunu korumayı başaran BIST100 haftayı %0,41 değer kazancıyla 1124,17 puanla kapattı. Kısa dönem hareketli ortalamaların yukarı yönlü kesişmesiyle güçlü duruşun devamını beklediğimiz endekste 1033,00’ü direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde ise 1141,0 sonraki hedef olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1116,00 ilk destek olmak üzere 1106,0’a düşüş devam edebilir.

 Dolar/TL ise, Cuma seans kapanışı seviyesi 7,66’ın üzerinde 7,6830’dan işlem görmekte. Bu seviyenin üzerinde kalınmasıyla yukarı yönlü tepki hareketinin devamının görülebileceği kurda 7,72-7,74 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir. Ancak Dxy endeksindeki geri çekilmenin devam etmesiyle kur üzerinde de bir düzeltme görebiliriz. Bu durumda 7,67 desteği altında 7,61 sonraki destek olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanması beklenen Yeni Ekonomi Programı ile gelecek üç yıla ilişkin enflasyon, istihdam, büyüme, ihracat, cari açık gibi temel makro göstergeler duyurulacak. Ekonomide gelecek üç yılın yol haritası niteliği taşıyan YEP’in Bakan Albayrak tarafından gelecek hafta duyurulması bekleniyor.

 Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında sabah saatlerinde Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine başlayan çatışmalar sürüyor. Her iki ülke de savaş hali ilan edilmesi kararı aldı. Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Dağlık Karabağ’da durumun ani şekilde kötüleştiğine dikkat çekilerek “Durumu istikrara kavuşturmak için tarafları derhal ateşkese ve müzakerelere başlamaya çağırıyoruz.” ifadesi yer aldı.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda seans sonlarına doğru ECB başkanı Lagarde’ın açıklamalarını takip edeceğiz. Ardından ABD tarafında Dallas Fed İmalat Endeksi verisi açıklanacak.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasaları haftaya pozitif başladı. Özellikle Mumbai ve Kospi endekslerinde %1,3’lere varan yükselişler görülmekte. Avrupa piyasaları da açılışta alıcılı başlaması beklenirken, Amerika vadelileri Cuma seans kapanışı ardından pozitif hava hakim.

 EUR/USD ise, Dxy endeksinin etkisiyle zayıf görünüm devam ediyor. 1,1615 desteği üzerinde tutunmaya çalışan parite bu seviyenin altında kalması halinde 1,1550’e geri çekilme ivme kazanabilir. Bugün ECB başkanı Lagarde’ın açıklamalarının da parite üzerinde etkili olacağını düşünmekle birlikte olası tepki yükselişlerinde 50 günlük hareketli ortalama 1,1708 ilk direnç olarak takip edilebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 28092020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten– (28.09.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 40 ve Üzeri Potansiyel Getirili 4 Hisse Senedi Tavsiyesi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*