Yüzde 40 ve üzeri Potansiyel Getiri İhtimali Sinyali Veren 8 Hisse Senedi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne sınırlı pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dar bantta hareket ederek günü %0,33 yükselişle 1.102,70’den kapattı. Bankacılık endeksi ise % 0,46 düşüşle negatif ayrıştı. TL’de sınırlı da olsa negatif ayrışmaya ve değer kaybetmeye devam ediyor. Yurtdışı borsalar haftanın son gününü artan vaka sayıları ve aşı çalışmalarına ilişkin belirsizlikle karışık bir görünümle kapattı. VIX endeksi 27 seviyelerine gerilerken volatilite ve endişenin azalmaya başladığına işaret ediyor. Ancak kısa vadede volatilitenin sona erdiğinin teyidi için endeksin ilk etapta 26 seviyesi altına gelerek kalıcı olması gerektiğini düşünüyoruz. Endeks 26 üzerinde kaldıkça momentum kaybetse de ABD borsalarında volatilite ve kar satışları bir süre daha devam edebilir.

Moody’s, Türkiye’nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu B1’den, B2’ye indirirken, not görünümünü “Negatif”te bıraktı. Moody’s kredi notu düşüşüne gerekçe olarak dış kırılganlıklarla birlikte mali tamponlardaki aşınmayı ve kurumsal zorlukları işaret ederken, mali yapının beklenenden daha hızlı kötüleşebileceğini söyleyerek görünümü “negatif”te bıraktı. Görünümün negatif olması 6-18 ay arasında yeni bir not indirimi gelme riskine işaret etmektedir. Not kararının piyasalar üzerinde önemli bir etki oluşturması beklenmiyor. Bununla beraber, TL’deki değer kayıplarının devam etmesi durumunda BIST’te yükselişlerin sınırlı kalarak satış baskısı oluşmasına neden olması beklenmektedir. Bugün yurtiçinde açıklanacak sanayi üretim verileri takip edilecek. Jeopolitik riskler zayıflasa da Akdeniz’deki gelişmeler yakından takip edilmeye devam edilecek. ABD ve Almanya vadelileri BIST’in Cuma kapanışına göre pozitif seyir izlerken, Asya borsaları yeni haftaya aşı çalışmalarına ilişkin pozitif gelişmeler ile alıcılı bir eğilimle başladı. Endeksin güne yatay yakın bir eğilimle başlaması beklenirken, endekste geri çekilmelerin alım fırsatı olarak kullanılarak yükseliş eğiliminin düşük momentumla devam edebileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 14092020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 40 ve üzeri Potansiyel Getiri İhtimali Sinyali Veren 8 Hisse Senedi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*