Yüzde 40 ve üzeri Kazandırma Potansiyelli 6 Hisse Senedi Tavsiyesi!

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne satıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,13 yükselişle 1.145,03’den kapattı. ABD başkanı Trump’ın Covid-19’a yakalanması sonrası ABD borsaları haftanın son işlem gününe güçlü satış baskısı ile başlarken, endeksler teşvik paketi konusunda anlaşma sağlanabileceğine yönelik beklentilerin güçlenmesiyle kayıplarının bir kısmını geri alarak haftayı tamamladı. Avrupa borsaları da haftanın son karışık bir görünümle tamamalarken, majör borsalar geçen haftayı %1-2 arasında değişen yükselişlerle tamamladı. BIST haftalık olarak yurtdışına paralel bir performansla gösterdi. TL’deki değer kayıpları momentum kaybederken, Cuma günü EM para birimlerine paralel performans gösterdi. Faiz artışı sonrası TCMB ortalama fonlama maliyeti %11,20’lere yükselirken, TL’nin son dönemdeki kayıplarını bir kısmını geri alabilir. BIST’te kısa vadede kar satışları yaşansa da geri çekilmelerin alım fırsatı olarak kullanılması ve yükseliş trendinin korunması beklenmektedir. Kurlarda gevşeme eğiliminin devam etmesi durumunda BIST’in bankacılık hisseleri öncülüğünde yükseliş eğilimini güçlendirmesi beklenmektedir.

Yurtdışı piyasalar önümüzdeki hafta Trump’ın sağlık durumunu ve ABD teşvik paketine ilişkin gelişmeleri takip edecek. Trump’ın sağlık durumu şuan için iyi olduğu söylenirken, bugün hastaneden taburcu olması bekleniyor. Ancak ABD başkanının seçim öncesinde sağlığının kötüleşmesi durumunda başta ABD borsaları olmak üzere yurtdışı borsalarda sert satışlar yaşanması beklenir. ABD ek teşvik paketine ilişkin pozitif beklentiler yurtdışı borsalardaki satış baskısına tampon olabilir. Yurtiçinde ise Jeopolitik riskler ve kurlardaki eğilim takip edilmeye devam edilecek. CDS’ler haftayı 526 seviyelerinden haftayı kapatırken, TL varlıklara yönelik kısa vadeli risk algısının ortadan kalktığının teyidi için CDS’lerin 510 seviyeleri altına gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bugün yurtiçinde açıklanacak TÜFE enflasyon verileri takip edilecek. Aylık ortalama beklenti enflasyonun %1,35 artış göstereceği yönündedir. Beklentinin altındaki veri kurlarda gerileme kuvvetlendirerek BIST’te yükselişi destekleyebilir. Yurtdışında ise ABD’de açıklanacak ISM hizmet endeksi önemli olacak. Cuma gelen zayıf istihdam verileri sonrası bu verilerinin de zayıf gelmesi borsalarda satış baskını güçlendirebilir. BIST’in Cuma kapanışına göre ABD Dow ve Almanya Dax vadelileri %1 civarı yükselişle seyrediyor. Trump’ın sağlık durumunun iyi olduğuna yönelik haber akışı sonrası Asya borsaları yeni haftaya güçlü pozitif eğilimle başladı. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması ve kar satışları yaşansa da sınırlı kalarak yükseliş eğiliminin düşük momentumla devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 5102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 40 ve üzeri Kazandırma Potansiyelli 6 Hisse Senedi Tavsiyesi! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*