fbpx

Yüzde 40 Üzeri Potansiyel Getirili 6 Hisse Senedi Tavsiyesi! 7.09.2020

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Cuma Günü…

 Geçtiğimiz haftanın son işlem gününe negatif açılışla başlayan endeks, seans başlarında alımların öne geçmesiyle yükseliş kaydetti. 1083,0 desteği üzerinde tutunmayı başaran BIST100 haftayı %0,93 değer kazancıyla 1086,32 puanla kapattı. Aynı zamanda düşüş trend direnci 1083,0’ün de üzerinde kapatmayı başaran endekste yukarı yönlü hareketlerinde devamı görülebilir. 1092,00 ilk direnç olmak üzere 1100,00’e yükseliş ivme kazanabilir. Olası geri çekilmelerde ise 1080,00’i destek olarak takip edeceğiz.

 Dolar/TL ise, geçtiğimiz hafta 7,4622’ye kadar yükseliş kaydetmiş olsa da bu seviye üzerinde tutunmayı başaramadı ve geri çekildi. Hala önemli trend direnci 7,4540’ın altında işlem gören kurda düzeltme hareketlerin devamı görülebilir. Bu durumda 7,4140 ilk destek olmak üzere 7,36’ya düşüş hız kazanabilir. Olası yükseliş denemelerinde ise 7,4540 direnci üzerinde 7,50 sonraki hedef olarak takip edilebilir.

Bugünün Gündeminde…

 İngiltere, Brexit müzakerelerinde anlaşma için 15 Ekim’i son tarih olarak belirleyerek, olası anlaşmazlık durumu için hazırlıklarını sürdürüyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson Pazartesi günü Avrupa Birliği’ne (AB), İngiliz yetkililerin zaten kırılgan olan müzakereleri daha da zayıflatma riski taşıyan bir yasa taslağı hazırlamalarına karşın, 15 Ekim’i son tarih olarak belirleyerek, Brexit’in çekirdek ilkeleri olarak gördüğü konularda uzlaşmaya gitmek yerine masadan kalkma konusunda istekli olduğunu söyleyecek.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans sonlarına doğru Hazine Nakit Dengesi verisi açıklanacak. Önceki dönem 30,8mlr açık olarak gerçekleşmişti.

 Yurtdışı veri gündeminde ise Euro Bölgesi Sentix yatırımcı güveni verisi açıklanacak. Önceki dönem – 13,4 olarak gerçekleşen veride piyasa beklentisi -10,8

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları açılışta geçtiğimiz hafta yaşadığı kayıpların ardından tepki alımları görülmesi bekleniyor. Asya piyasalarında ise ABD-Çin arasında yaşanan gerilimin artmasıyla karışık bir seyir izliyor. Özellikle Nikke ve Shangahi endekslerinde satışlar görülmekte. Amerika vadelileri ise Cuma seans kapanışı sonrası hafif yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, yükseliş trend kanalı içinde hareket etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta trend kanalı alt bandı 1,1780 desteğinden dönen parite an itibariyle 22 günlük hareketli ortalama 1,1837’nin hemen altında işlem görmekte. Bu seviyenin üzerinde kalınmasıyla yukarı yönlü tepki hareketlerin devamını görebileceğimiz paritede 1,2031 sonraki hedef olarak takip edilebilir.

Yüzde 40 Üzeri Potansiyel Getirili 6 Hisse Senedi Tavsiyesi!

 Potansiyel Getirili 6 Hisse SenediPotansiyel Getirili 6 Hisse Senedi

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Yüzde 40 Üzeri Potansiyel Getirili 6 Hisse Senedi Tavsiyesi! 7.09.2020 ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!