fbpx

Yüzde 40 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 9 Hisse Senedi Tavsiyesi! İşte o hisseler

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne hafif pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,70 düşüşle 1.076,34’den kapattı. Tarihi yeni zirve seviyeler test eden ABD borsaları geçerli bir aşının Ekim ayı sonuna kadar yetiştirilmesinin zor olduğunun açıklanması ve teşvik paketi görüşmelerinin çıkmaza girmesiyle sert kar satışlarla karşılaşırken, yurtdışı majör borsa endeksleri günü güçlü düşüşlerle kapattı. BIST hem yurtdışı borsalardaki satıcılı eğilime paralel hem de TL’deki değer kayıplarının güçlenmesiyle günü düşüşle kapatsa da kayıplar yurtdışına göre sınırlı kaldı.

Son dönemde güçlü performans gösteren başta ABD olmak üzere majör borsalardaki kar satışları devam edebilir. Ancak son dönemde güçlü negatif ayrışan BIST kısa vadede relatif olarak pozitif ayrışabilir. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in Türkiye ve Yunanistan’ın çatışmayı önleme mekanizması kurmak için teknik görüşme yapma kararı aldığını bildirdi. Ancak Yunanistan tarafından konuya ilişkin yalanlama geldi. Bu açıklama kısa vadede Jeopolitik risk algısını azaltarak BIST’te satış baskısının momentum kaybetmesini sağlayarak, değerleme olarak makul seviyelerde olan BIST’te tepki alımlarını tetikleyebilir. TL enflasyon verisi sonrası değer kayıplarını güçlendirirken, negatif ayrışmasını devam ettiriyor. TL’deki değer kayıplarının güçlenmesi yurtdışına göre BIST üzerinde daha güçlü negatif baskıya neden olması beklenir. Akdeniz’de, Yunanistan ile yaşanan gerilimin düşmesi TL varlıklar üzerindeki negatif baskıyı azaltabilir. VIX endeksi daha önce bültenlerde belirtiğimiz 28 seviyesini yukarı kırarak 36 seviyelerine kadar yükselirken, endeksin yükselişine devam etmesi başta ABD borsaları olmak üzere kar satışlarının güçlenerek devam edeceğine işaret edecektir.

Bugün ABD’de açıklanacak istihdam ve saatlik kazançlar verileri takip edilecek. Beklentilerden güçlü veriler yurtdışı borsalarda tepki alımlarına neden olabilir. Yurtdışı borsalarda kar satışları güçlenerek devam etse de belli seviyelerde yeni alım fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına gör %1 civarı satıcılı seyrederken, satıcılı seyir Asya borsalarıyla devam ediyor. Yurtdışı borsalardaki negatif eğilim rağmen endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle güne başlaması beklenmektedir. Endekste tepki yükselişleri oluşsa da kurdaki yükseliş ve yurtdışı borsalardaki satış baskısının devam etmesi durumunda tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak kullanılması beklenir.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 40 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 9 Hisse Senedi Tavsiyesi! İşte o hisseler ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!