Yüzde 40 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 8 Hisse Senedi! – (18.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

BIST100

Güne dün sınırlı pozitif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki güçlü yükselişe karşın kısmen dar bantta sıkışık seyir izlediği günü %0,22 yükselişle 1.086,20’den kapattı. Yurtdışı borsalar genel olarak gün içinde dar bantta sıkışık bir seyir izlerken, günü genel olarak sınırlı yükselişlerle kapattı. BIST’te yurtdışına benzer bir eğilim gösterirken, bankacılık endeksi %1,33 yükselişle pozitif ayrıştı. TL’deki volatilite azalsa da değer kayıpları devam ediyor. TL’deki değer kayıpları BIST üzerinde negatif baskıya neden olmaya devam ediyor. BIST, Perşembe günü yapılacak TCMB faiz kararına kadar kısmen dar bantta kararsız görünümünü devam ettirebilir. TL’nin ise dalgalı seyrini ve değer kayıplarını devam ettirmesi beklenmektedir. TCMB’nin politika faizinde artışa gitmemesi kısa vadede TL’de dalgalanma ve değer kayıplarının devam etmesine neden olacaktır.

Yurtdışında ABD teşvik paketine ilişkin gelişmeler ve gelecek makroekonomik veriler takip edilecek. ABD-Çin geriliminin Huawei’ye ilişkin alınan kararla tırmanması kısa vadede global risk iştahını zayıflatabilir. Teşvik paketine ilişkin belirsizliğin devam etmesi, ABD-Çin gerilimi ve zayıf veriler yurtdışı borsalarda kar satışlarına neden olabilir. Ancak VIX endeksi 21 seviyelerinde ve düşen volatilite yurtdışı borsalarda olası satışların şuan için sınırlı kalabileceğine işaret ediyor. Yurtiçinde ise Akdeniz’deki tansiyonun yükselmesi ve TL’deki değer kaybının devamı endeks üzerinde satış baskısının oluşmasına neden olacaktır. TL’de değer kayıplarının durması durumunda endekste tepki yükselişi sürecinin güç kazanması beklenir. Bugün ABD’de açıklanacak konut ve inşaat başlangıçları verileri takip edilecek. ABD vadeli ve Asya borsalarında bu sabah karışık bir görünüm hakim. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlamasını ve gün içinde dalgalı zayıf seyrini devam ettirmesini beklemekteyiz.

Şeker Yatırım Tavsiye Listesi 18 Ağustos 2020

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

AKBNK, GARAN, ISCTR, VAKBN, YKBNK, KCHOL, SAHOL, AKSEN, ARCLK, CCOLA, CIMSA, EREGL, FROTO, MGROS, PETKM, TCELL, TOASO, TUPRS, TTKOM

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 18.08.2020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

Yüzde 53 Potansiyelli Holding Hisse Senedi Önerisi! | (18.08.2020)


hisse önerileri

Tüpraş, Aselsan, Garanti ve Petkim Hisse Yorumları ve Önerileri | ICBC Yatırım – (18.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*