Yüzde 40 üzeri kazandırma ihtimalli 8 dev hisse senedi tavsiye listesi! – (19.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne dün pozitif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişine devam ederek günü %0,58 yükselişle 1.092,46’dan kapattı. Yurtdışında ABD borsaları yeni zirve seviyelerini test etse de günü karışık bir görünümle kapatırken, yurtdışı borsalar genel olarak günü düşüşlerle kapattı. TL, gün içinde değer kayıplarını devam ettirirken, TCMB’nin bankaların gecelik borçlanma limitlerini yarıya indirerek likiditeyi sıkılaştırması ve fonlama maliyetini yükseltmeye devam etmesiyle sınırlı gevşeme gerçekleştirdi. BIST, TCMB’nin aldığı tedbirler ve kurdaki gevşemenin desteğiyle pozitif ayrışarak günü yükselişle kapattı.

Endeks kısa vadede TCMB faiz kararına kadar kısmen dar bantta sıkışık seyir izleyebilir. TL’deki değer kayıplarının devam etmesi endeks üzerinde negatif baskı oluşturmaya devam edecektir. Yurtdışında ABD teşvik paketine ilişkin belirsizlik, ABD-Çin gerilimi ve zayıf gelebilecek veriler yurtdışı borsalarda kar satışlarına neden olabilir. Yurtiçinde ise Akdeniz’deki gelişmeler ve TL’deki seyir ile birlikte TCMB faiz kararı kısa vadede piyasaların ana gündemi olacak. TL’de değer kayıplarının durması durumunda endekste tepki yükselişi eğilimi düşük momentumla devam edebilir. Bugün önemli bir veri gündemi bulunmuyor. ABD ve Almanya vadeli endeksleri hafif artıda seyrederken, Asya borsalarında genel olarak pozitif eğilim var. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlamasını ve kısmen dar bantta sıkışık bir seyir izlemesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Hisse Tavsiyeleri AKBNK, GARAN, ISCTR, VAKBN, YKBNK, KCHOL, SAHOL, AKSEN, ARCLK, CCOLA, CIMSA, EREGL, FROTO, MGROS, PETKM, TCELL, TOASO, TTKOM, TUPRS hisse senetlerini içerir

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 19.08.2020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*