Yüzde 40 kazandırma potansiyelli 6 Hisse Senedi Tavsiyesi | Şeker Yatırım Hisse Tavsiyeleri – (13.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

BIST100

Güne alıcılı bir başlangıç yapan BİST-100 Endeksi tepki yükselişini günün geri kalanında da devam ettirerek %0,37 yükselişle 1.114 seviyesinden kapandı. Rusya’nın Covid-19 için bir aşı bulduğunu açıklaması sonrası global risk iştahı güçlenirken, yurtdışı borsalar artan risk iştahıyla birlikte günü yükselişle tamamladı. TL’de volatilite kısmen azalsa da devam ediyor. TCMB’nin fonlama maliyetini yükseltmesi ve likiditeyi azaltmasıyla kurdaki atak momentum kaybederken, oynaklığın düşmesi endeksteki tepki yükselişini destekliyor. Ancak, TL’deki değer kaybı ve oynaklığın devam etmesi durumunda tepki yükselişinin zayıflayarak tekrardan satış baskısı oluşması beklenebilir.

ABD teşvik paketine ilişkin belirsizlik devam ederken, iyi gelen makro veriler ve aşı haberleriyle birlikte yurtdışı borsalardaki yükselişi destekleyebilir. VIX endeksi 22 seviyelerinde ve endeks 25 seviyesi altında kaldıkça borsalardaki olası kar satışlarının sınırlı kalması beklenir. Yurtiçinde Akdeniz’deki gelişmeler ve kurlardaki eğilim endeks üzerinde etkili faktörler olmaya devam edecek. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre sınırlı artıda seyrederken, Asya borsalarında genel olarak pozitif bir eğilim var. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlamasını ve kurda yukarı yönlü ataklar oluşmadıkça tepki yükselişin devam ettirmesi beklenmektedir. Ancak, kurdaki oynaklığın artması durumunda ise son dönemde oluşan tepki yükselişinin bir kısmı geri verilebilir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 13.08.2020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

Yüzde 30 üzeri potansiyel getirili 5 Hisse Senedi! | Deniz Yatırım – (13.08.2020)


hisse önerileri

Yüzde 44 üzeri potansiyel kazançlı 3 hisse senedi tavsiyesi | Yatırım Finansman – (13.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*