Yüzde 39 ve üzeri Yüksek Potansiyelli 5 Hisse Senedi Tavsiyesi

günlük hisse önerileri

Yüksek potansiyelli 5 hisse senedi tavsiyesine hoş geldiniz! Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Endeks dün güne yatay açılışla başlamasına rağmen, seans başlarında gelen alımlarla yükseliş trendine devam etti. 1092,00 direnci üzerinde yukarı yönlü hareketlerin hız kazandığı BIST100 günü %0,93 değer kazancıyla 1099,68 puanla kapattı. Daha önce de belirtmiş olduğumuz 1100,00 direncine yakın bir seviyede kapanış gerçekleştiren endekste trend kanalı üst bandı 1108,50 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Bu seviyenin üzerinde ise 1115,00’e yükseliş ivme kazanabilir. Olası geri çekilmelerde 1095,00 ilk destek olmak üzere 1090,00’e düşüş devam edebilir.

 Dolar/TL ise, dün tarihi zirvesini test etti. 7,4979 seviyesinden dönen kurda 7,4690’ı destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde 10 günlük hareketli ortalama 7,42’e geri çekilme hız kazanabilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,50’i direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde ise 7,62- 7,63 bandı sonraki hedef olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere ve AB arasında devam eden serbest ticaret anlaşması müzakerelerinde istenilen mesafenin kaydedilememesi nedeniyle Fitch Ratings’in, Brexit sürecine ilişkin beklentisini değiştirdiği, ocak ayından itibaren tarafların DTÖ esaslarına göre ticaret yapmalarını beklediği belirtildi. Fitch Ratings’in, “AA-” kredi notu ve “negatif” görünüme sahip İngiltere’nin kredi notu ve görünümünü 25 Eylül’de değerlendirmesi bekleniyor

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında çeyreklik işsizlik ortalaması açıklanacak. Önceki dönem %12,9 olarak gerçekleşmişti.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğleden sonra Euro Bölgesi tarafında ECB faiz kararını açıklayacak. Piyasa herhangi bir değişiklik beklemiyor. Ardından ABD tarafında Ağustos ayı UFE ve işsizlik haklarından yararlanma başvuruları açıklanacak.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ECB kararı öncesi açılışta karışık bir seyir izlemesi bekleniyor. Asya piyasalarında ise dün ABD endekslerindeki toparlanmanın ardından pozitif hava hakim. Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından yatay seyrediyor.

EUR/USD ise, son iki gündür trend kanalı dışına çıkmış olsa da bugün yeniden 1,18 desteği üzerinde işlem görmekte. 22 günlük hareketli ortalama 1,1842 direncini yakından takip edeceğimiz paritede, bu seviyenin üzerinde kalınması halinde trend kanalı üst bandı 1,2044’e yükseliş denemeleri görülebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,18 desteği altında 1,1686’ya düşüş hız kazanabilir.

Yüzde 39 ve üzeri Yüksek Potansiyelli 5 Hisse Senedi Tavsiyesi

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yüzde 39 ve üzeri Yüksek Potansiyelli 5 Hisse Senedi TavsiyesiYüksek Potansiyelli 5 Hisse Senedi Tavsiyesi

TTKOM’u portföyümüzden çıkarıyoruz.

Hedging politikalarına rağmen TL’de yaşanan değer kaybı, açık döviz pozisyonu sebebiyle şirketin 3Ç’de net karının ciddi şekilde düşmesine sebep olabilir. Biz bu çeyrekte karın 550-600mn TL seviyelerine gerileyebileceğini tahmin ediyoruz. Şirket 2Ç20 ve 3Ç19’da sırasıyla 980mn TL ve 1.117mn TL kar açıklamıştı. Türk Telekom’u portföyümüzden çıkarmamıza rağmen, telekom şirketlerinin defansif yapılarını seviyoruz ve TTKOM da salgın sebebiyle değişen trendlerden olumlu etkilenmeye devam etmesini bekliyoruz. Mart ayında portföye eklediğimizden bu yana hisse BIST’in %7 altında performans gösterdi. TTKOM için Endeks Üstü Getiri tavsiyemizi koruyoruz, hedef fiyatımız olan 9,70TL, %39’luk bir artış potansiyeline işaret ediyor. TTKOM 3,0x 2021 FD/FAVÖK ve 5,8 x 2021 F/K çarpanlarıyla işlem görüyor ve bu çarpanlar uluslararası benzerlerine göre sırasıyla %39 ve %52 iskontolu. Şirketin 2021 F/K çarpanı en yakın benzeri TCELL’e göre de %15 iskontolu.

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 39 ve üzeri Yüksek Potansiyelli 5 Hisse Senedi Tavsiyesi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*