Yüzde 39 ve üzeri Kazandırma Potansiyelli 6 Hisse Senedi Tavsiyesi! – (23.10.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi TCMB faiz kararı sonrası banka hisselerine gelen sert satışların etkisiyle günü %1,09 düşüşle 1.198,32’den kapattı. Bankacılık endeksi günü %4,74 düşüşle güçlü negatif ayrışma ile tamamladı. ABD ek teşvik paketine ilişkin belirsizlik devam ederken artan vaka sayıları ve ikinci dalga endişeleriyle yurtdışı majör borsalar günü karışık bir görünümle kapattı. TCMB piyasanın ortalama 200 baz puan faiz artışı beklentisine rağmen yine sürpriz bir karar imza atarak politika faizini % 10,25’de sabit bırakırken, GLP (geç likidite penceresi) faiz oranını 150 baz puan artırarak %14,75’e yükseltti. Karar sonrası son dönemde para politikasındaki normalleşme adımlarıyla güçlü yükseliş gerçekleştiren banka hisselerinde sert satışlar yaşandı. TL negatif ayrışarak günü güçlü değer kaybı ile tarihi yeni zirve seviyeler test ederek kapattı. Kurlardaki yükseliş eğiliminin devam etmesi durumunda son dönemde pozitif ayrışarak güçlü yükseliş gerçekleştiren bankacılık endeksinde satış baskısının ve endekste kar satışlarının devam etmesi beklenmektedir.

Artan vaka sayıları sonrası bir çok AB ülkesinin tedbirler uygulamaya başlaması ve ikinci dalga endişeleri nedeniyle global risk alma iştahının zayıf kalmaya devam etmesi ve yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir. Son dönemde yurtdışı borsalara göre güçlü görünüm sergileyen BIST’in yurtdışı borsalardaki satış baskısının devamı durumunda kar satışlarını devam ettirerek yurtdışı borsalarla paralel hareket etmesi beklenmektedir. VIX endeksi 28 seviyelerinde seyrederken, endeksin 30’lu seviyeler üzerine yükselmesi başta ABD borsaları olmak üzere satışlarının güçleneceğine işaret edecektir. CDS’ler uzun süre sonra 500 seviyeleri altına gerilese de TCMB faiz kararı sonrası tekrar yükselişe geçerek tekrar 510’lu seviyeler üzerine yükseldi. Kurlardaki yükseliş eğiliminin devamı durumunda BIST’te tepki alımı denemeleri oluşsa da bankacılık endeksi öncülüğünde kar satışı baskısının devam etmesi beklenmektedir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri alıcılı seyrederken, Asya borsalarında genel olarak pozitif eğilim var. Endeksin güne tepki alımlarıyla başlaması beklenirken, gün içinde tepki yükselişi eğilimi devam etse de yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılarak kar satışı baskısının devam etmesi beklenmektedir.

Yüzde 39 ve üzeri Kazandırma Potansiyelli 6 Hisse Senedi Tavsiyesi!

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 23102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 39 ve üzeri Kazandırma Potansiyelli 6 Hisse Senedi Tavsiyesi! – (23.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*