Yüzde 38 ve üzeri Potansiyel Getirili 8 Hisse Önerisi – (2.11.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Cuma Günü…

 Geçtiğimiz haftanın son işlem gününe satıcılı başlayan endeks, 1095,7 seviyesine kadar geri çekildi. Ardından toparlanmaya çalışsa da başarılı olamayan BIST100, haftayı %1,30 değer kaybıyla 1112,37 puanla kapattı. 200 günlük hareketli ortalama üzerinde kapatmayı başaran endeksin, tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz. Yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 1121,0 ilk direnç olmak üzere 1141,0’e doğru ivmelenme görülebilir. Geri çekilmenin devamı halinde ise 1096,0 desteği altında 1070,0-1075,0 bandına düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, geçtiğimiz hafta %4’lere yakın değer kazandı. Doların diğer ülke para birimleri karşısında güçlü duruşu da bu duruma destekleyici oldu. Yarın ABD seçimlerinin sonuçlanması ile dolarda görülen yükseliş trendi bir süre yerini sakin seyre bırakabilir Gece saatlerinde 8,39 seviyesini test eden kurda, yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 8,42-8,44 bandı sonraki hedef olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 8,29’u destek olarak takip edeceğiz.

Bugünün Gündeminde…

 Yarın sonuçlanması beklenen ABD başkanlık seçimi öncesi yapılan son ankette Donald Trump’ın kazandığı Florida, Arizona, Wisconsin ve Pennyslyvania’da Biden rakibi Trump’ın önünde görünüyor. Öte yandan ABD’de halen devam eden erken oy sürecinde kullanılan oy sayısının 93 milyonu geçtiği bildirildi. Yaklaşık 59 milyon oy posta yoluyla kullanılırken, yaklaşık 34 milyon oy da seçim merkezlerinde kullanıldı. Seçimin sonuçlanması halinde özellikle gelişmekte olan piyasalarda bir miktar toparlanma görülebilir.

 TCMB, bankalar arası piyasada borç alabilme limitlerini sıfırladı. TCMB geçen hafta da BIST repo piyasasındaki fonlamayı kısmıştı.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Ekim ayı İmalat PMI verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğlen saatlerinde Almanya Ekim ayı PMI ve seans sonunda da ABD ISM İmalat PMI verilerini takip edeceğiz. Her iki veride de ciddi bir değişiklik beklenmiyor.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ABD seçimleri öncesi açılışta negatif olması bekleniyor. Asya piyasalarında ise Çin Ekim ayı İmalat PMI verisinin beklentilerin üzerinde gelmesiyle pozitif hava hakim. Amerika vadelileri ise Cuma seans kapanış sonrası yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, geçtiğimiz hafta görülen zayıf görünüm devam ediyor. ABD seçimleri sonrası toparlanma görebileceğimiz paritede 100 günlük hareketli ortalama 1,1631’i destek olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 1,17’e doğru düzeltme hareketleri görülebilir. Aksi taktirde 1,1520- 1,1540 bandına düşüş devam edebilir.

GARAN, FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, AEFES, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 2112020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 38 ve üzeri Potansiyel Getirili 8 Hisse Önerisi – (2.11.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*