Yüzde 38 ve üzeri Potansiyel Getirili 10 Hisse Senedi! – (30.09.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,19 yükselişle 1.123,25’den kapattı. Yurtdışı borsalar ise günü satıcılı bir eğilimle tamamladı. BIST gün içinde yükseliş yönünde hareket ederken gün sonuna doğru kısa sürede yalanlanan Türk savaş uçağının, Ermenistan uçağını vurduğu haberi nedeniyle sert satışlarla karşılaşsa da kısa sürede toparlanarak günü yükselişle kapatmayı başardı. TL’deki değer kayıpları ve negatif ayrışma sınırlı da olsa devam ediyor. Resmi gazetede yayınlana karar ile döviz ve altın alım-satım işlemlerinden alınan BSMV %1’den, % 0,02’ye düşürüldü. Ayrıca yılsonuna kadar mevduatlardan alınan stopaj 6 aya kadar vade için %5’e, 1 yıla kadar vade için %3 ve 1 yıldan uzun süreli mevduatlar için %0’a düşürüldü. Normalleşme adımları çerçevesinde alınan bu kararların kurları olumlu etkilemesi ve mevduatlardan alınan stopajın düşürülmesinin de bankacılık hisseleri öncülüğünde BIST’e olumlu yansıması beklenmektedir.

Yurtdışında ABD ek teşvik paketine ilişkin gelişmeler kısa vadede piyasaların ana gündemi olacak. Paket konusunda anlaşma sağlanması durumunda yurtdışı borsaların tepki yükselişine devam etmesi beklenir. Aksine paket konusunda anlaşma sağlanamaması ve zayıf gelebilecek verilerin ekonomik toparlanmaya ilişkin endişelerle satış baskısına neden olması beklenir. Yurtiçinde ise Jeopolitik risklere ilişkin haber akışı ve kurlardaki eğilim önemli olacak. Jeopolitik riskleri artıracak haber akışı endekste güçlü satış baskısına neden olabilir. Ancak kurlardaki gerilemeyle birlikte BIST’in bankacılık hisseleri öncülüğünde pozitif ayrışarak yükseliş eğilimini devam ettirmesi beklenmektedir. CDS’ler 547 seviyelerinde ve yüksek seyrini devam ettiriyor. VIX endeksi kritik olarak gördüğümüz 26 seviyesi üzerinde kalmaya devam ediyor. Bugün ABD’de açıklanacak ADP özel sektör istihdamı, revize büyüme verileri ve Chicago PMI verileri takip edilecek. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre negatif seyir izlerken, Asya borsalarında karışık bir seyri var. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması ve yükseliş eğilimini gün içinde devam ettirmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 30092020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 38 ve üzeri Potansiyel Getirili 10 Hisse Senedi! – (30.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*