fbpx

Yüzde 38 Üzeri Potansiyel Getiri İhtimali Sunan 10 Hisse Senedi! – (2.09.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne hafif pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde satılıcı seyrini devam ettirse de gün sonunda doğru bankacılık endeksi öncülüğünde gelen güçlü tepki yükselişi ile günü %0,61 yükselişle 1.085,19’dan kapattı. Bankacılık endeksi BDDK’nın açıkladığı verilere göre güçlü gelen sektör karlılığının etkisiyle %1,86 yükselişle pozitif ayrıştı. Yurtdışı majör borsalar günü genel olarak sınırlı yükselişlerle kapatırken, ABD borsaları yeni rekor seviyeler test etti. Akdeniz’de, Yunanistan ile yaşanan gerilim devam etse de gerilimi tırmandıracak yeni negatif bir gelişme olmaması nedeniyle BIST günü tepki yükselişiyle kapattı. EM para birimleri Dolar karşısında günü güçlü değer kazancıyla kapatırken, TL negatif ayrışmasını devam ettirerek günü değer kaybı ile kapattı.

Akdeniz’deki gerilimin tırmanarak devam etmesi durumunda BIST’te tepki yükselişleri yaşansa da satış fırsatı olarak kullanılması ve satış baskısının kısa vadede devam etmesi beklenmektedir. Sorunun çözümüne yönelik atılacak pozitif adımlar olması durumunda ise BIST’te ve TL’de kısa vadeli güçlü pozitif fiyatlama oluşması beklenir. Global risk alma iştahı güçlü kalmaya devam etse de başta ABD borsaları olmak üzere tarihi zirve seviyelere yakın seyreden borsalarda kısa vadede zayıf gelebilecek verilerle kar satışları yaşanabilir. VIX endeksi 26 seviyelerinde seyrederken, endeksin 28 seviyesi üzerine yönelmesi kısa vadede başta ABD borsaları olmak üzere kar satışlarının güçleneceğine işaret edecektir. Bugün ABD’de açıklanacak ADP özel sektör istihdamı ve fabrika siparişleri verileri takip edilecek. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre alcılı seyrederken, Asya borsalarında karışık bir seyir var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir. Endekste tepki alımlarının gün içinde devam etmesi beklense de tepki yükselişlerinin tekrar satış fırsatı olarak kullanılma riskinin yüksek olduğunun düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 38 Üzeri Potansiyel Getiri İhtimali Sunan 10 Hisse Senedi! – (2.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!