fbpx

Yüzde 35 ve üzeri Potansiyel Getirili 4 Dev Hisse Senedi Önerisi! – (23.10.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne hafif pozitif açılışla başlayan endeks, öğlen saatlerine kadar beklenildiği gibi sakin bir seyir izledi. TCMB faiz kararının ardından özellikle bankalar tarafında sert satışlar görülmesiyle geri çekilen BIST100, günü %1,09 değer kaybıyla 1198,32 puanla kapattı. Güne tepki alımlarıyla başlamasını beklediğimiz endekste 1210,0’u direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde ise yeniden 1223,0-1227,0 bandı hedeflenebilir. Olası satışların devamı halinde ise 1190,0 ilk destek olmak üzere 1175,0’e geri çekilme hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, dün TCMB kararı öncesi 7,78’e kadar gerilerken kararın ardından yeniden tırmanışa geçti. 7,86 seviyesi üzerinde hareketin hız kazandığı kurda 7,9795’e kadar yükseliş kaydedildi. An itibariyle 7,95- 7,96 bandında dalgalanan Dolar/TL’de ABD başkanlık seçimlerinin yaklaşıyor olması nedeniyle bir süre daha baskı görebiliriz. Bu durumda 7,90’ı ilk destek olarak izleyeceğimiz kurda 7,84’e geri çekilme görülebilir. Olası yükseliş denemelerinde ise 8,0’i direnç olarak takip edeceğiz.

Bugünün Gündeminde…

 ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım seçimleri öncesindeki son canlı yayın tartışmasında, ülkesinin petrol için başka ülkelerde savaştığını belirterek, “İlk kez benim dönemimde enerji bakımından bağımsızız. Artık enerji için savaşmak zorunda kaldığımız onca ülkeye ihtiyacımız yok.” dedi. Biden, çevreyi kirleten endüstrilere sınırlama getireceğini ifade ederken, Trump’ın “Petrol endüstrisini kapatacak mısın?” sorusuna “Onları dönüştüreceğim.” yanıtını verdi. İkili arasında geçen son açık oturumda da oy oranlarında ciddi değişim olmadığı görüldü.

 TCMB dün faiz oranlarında değişikliğe gitmeyerek geç likidite penceresi (GLP) faizini yüzde 13,25’ten yüzde 14,75’e yükseltti. Bu karar TCMB’nin politika faizini artırmadan likidite adımlarıyla piyasalardaki faizleri daha fazla yükseltebileceğine işaret ediyor.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda seans başlarında Ekim ayı Almanya İmalat PMI ve İfo İş İklimi Endeksi, seans sonlarına doğru ise ABD Üretim PMI verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasaları artan koronavirüs vakaları karşısında karışık bir seyir izlemekte. Avrupa piyasaları da açılışta hafif pozitif olması beklenirken, Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından pozitif seyrediyor.

 EUR/USD ise, dün görülen gevşeme bugün de devam ediyor. 1,1830 desteği altında kalan paritede 10 günlük hareketli ortalama 1,1782’i bir sonraki destek olarak izleyeceğiz. Bugün açıklanacak PMI rakamları ardından dalgalanma görebileceğimiz paritede olası yukarı yönlü hareketlerde 1,1874 ilk direnç olmak üzere trend kanalı üst bandı 1,1954 yeniden hedeflenebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, AEFES, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 35 ve üzeri Potansiyel Getirili 4 Dev Hisse Senedi Önerisi! – (23.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!