Yüzde 33 ve üzeri Potansiyel Getirili Hisse Senetleri – (15.10.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Borsa ve Hisse Piyasalarında Dün

 Endeks, dün güne hafif pozitif açılışla başlamasının ardından alımların güç kazanmasıyla yükseliş trendine devam etti. Önemli direnç seviyesi üzerinde de tutunmayı başaran BIST100 günü %1,24 değer kazancıyla 1189,29 puanla kapattı. Her ne kadar güçlü duruşun devam edeceğini düşünsek de global piyasalarda görülen negatif görünüm, endekste baskı unsuru oluşturabilir. Bu durumda yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 1200,0-1205,0 bandını takip edeceğiz. Olası kar satışları karşısında ise 1180,5 ilk destek olmak üzere 1171,50’e geri çekilme devam edebilir.

 Dolar/TL ise, dün tarihi seviyesi 7,9589’u test etmesinin ardından geri çekildi. 7,90 seviyesine kadar düşüş kaydeden kur seans kapanış sonrası yeniden toparlanmaya çalıştı. An itibariyle 7,9330’da işlem gören Dolar/TL’de 8,00-8,02 bandını sonraki hedef olarak takip edeceğiz. Olası geri çekilmelerde ise 7,90 ilk destek olmak üzere altında kalınması halinde 7,86’ya düşüş hız kazanabilir.

Bugünün Borsa ve Hisse Piyasası Gündemi

 G-20 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları video konferans yoluyla bir araya geldikleri toplantıda ekonomilerin kademeli olarak normale dönmesi ve politika eylemlerinin etkilerinin hissedilmeye başlanmasıyla küresel ekonomik faaliyetin toparlanma işaretleri gösterdiği aktarıldı. Açıklamada, “Mali, parasal ve düzenleyici araçları kullanarak küresel ekonomiyi ve finansal istikrarı desteklemek için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz.” değerlendirmesinde bulunuldu.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başlarında Eylül ayı bütçe dengesi açıklanacak.

 Yurtdışı tarafında ise öğleden sonra ABD tarafında İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları, Philadelphia İmalat Endeksi ve İthalat-İhracat fiyat endeksi verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ABD’de teşvik umutlarının azalması ve artan koranavirüs vakaları nedeniyle açılışta satıcılı olması bekleniyor. Asya piyasalarında da negatif hava hakimken Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı sonrası hafif satıcılı seyrediyor.

 EUR/USD ise, mayıs ayından bu yana gelen yükseliş trend kanalı içinde işlem görmeye devam ediyor. Dün trend kanalı alt bandı 1,1720 seviyesini test eden paritede toparlanma görülüyor. 22 günlük hareketli ortalama 1,1748 üzerinde kalınmasıyla yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz paritede 1,1812’i sonraki direnç olarak takip edilebilir. Bu seviyenin üzerinde 1,20’ler yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1725 desteği altında 1,1614’e düşüş ivme kazanabilir.

Yüzde 33 ve üzeri Potansiyel Getirili Hisse Senetleri

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 15102020

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 33 ve üzeri Potansiyel Getirili Hisse Senetleri – (15.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*