Yüzde 33 ve üzeri Potansiyel Getirili 8 Hisse Senedi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında gelen güçlü alımlarla 50 günlük hareketli ortalama 1143,0 direncini test etti. Ancak bu seviye üzerinde tutunamayan BIST100 günü %1,91 değer kazancıyla 1133,59 puanla kapadı. Yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz endekste 1143’0’ü yeniden direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviye üzerinde kalınması halinde 1155,0-1160,0 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1125,0’i destek olarak izleyeceğiz.

 Dolar/TL ise dün rekor tazeleyerek 8,4460’ı test etti. An itibariyle de 8,42-8,43 bandından işlem görüyor. ABD seçimlerinde oy kullanımının son günü olması dolayısıyla sonuçlar belirginleştikçe kurda oynaklık görülebilir. Bu durumda olası geri çekilmelerde 8,35 ilk destek olmak üzere 8,20’ye düşüş hız kazanabilir. Yükseliş trendinin devamı halinde ise 8,50-8,53 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Uluslararası Para Fonu (IMF), koronavirüs salgını nedeniyle belirsizliğin hala yüksek olduğunu ve politika desteğinin erken çekilmesinin bu ortamda maliyetli olacağını belirterek, G20 ülkelerine, kriz boyunca destek sağlamaya devam etmeleri uyarısında bulundu. Raporda, “En kötünün geride kaldığına ilişkin işaretler olsa da salgın yayılmaya devam ettiği için belirsizlik hala yüksek.” denildi.

 Merakla beklenen ABD seçimlerinde anketlerde Demokrat aday Joe Biden’ın üstünlüğü seçim günü yaklaştıkça belirginleşmeye başladı. Seçime saatler kala gelen anketler Biden’ın seçimleri kazanacağına işaret etti.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Ekim ayı enflasyon datası açıklanacak. Önceki dönem %0,97 olarak gerçekleşen veride beklenti %2,10.

 Yurtdışı veri gündeminde ise seans sonunda ABD Fabrika Siparişleri açıklanacak. Veride artış beklenmekte. Ayrıca zamanı henüz belli olmamakla beraber ABD seçim sonuçları belli olmaya başlayacak.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ABD seçim sonuçları öncesi açılışta pozitif olması bekleniyor. Asya piyasaları da Avusturalya merkez bankasının faiz indirmesiyle olumlu seyrediyor. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı ardından genel olarak yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, dün 100 günlük hareketli ortalama 1,1631’in altına sarkmış olsa da, üzerinde kapamayı başardı. Bir süredir zayıf bir görünüm sergileyen paritede tepki yükselişleri görülmekte. 1,1672’i direnç olarak takip edeceğimiz Eur/Dolar’da bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 50 günlük hareketli ortalama 1,1736 sonraki hedef olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1631’i destek olarak takip edeceğiz.

Yüzde 33 ve üzeri Potansiyel Getirili 8 Hisse Senedi

GARAN, FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, AEFES, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 3112020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 33 ve üzeri Potansiyel Getirili 8 Hisse Senedi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*