Yüzde 33 ve Üzeri Potansiyel Getirili 7 Hisse Senedi Tam Liste! – (30.10.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Çarşamba günü endeks güne hafif negatif açılışla başladı. Seans başında görülen satışlarla 1034,0 desteğini de kıran endeks, günü %2,2 değer kaybıyla 1127,0 puanla kapattı. Üç kasım ABD seçimlerinin yaklaşmasıyla global piyasalarda da görülen zayıf görünüm BIST100’de de devam edebilir. Bu durumda 100 günlük hareketli ortalama 1123,5 ilk destek olmak üzere 1100,00 seviyesine geri çekilme hız kazanabilir. Olası tepki alımlarında ise 1040,0 direnç olarak izleyeceğiz.

 Dolar/TL ise, son iki gündür işlem gördüğü 8,26-8,33 bandında dalgalanmaya devam ediyor. Saatlik grafiklerde görülen 3’lü tepe oluşumu ardından kurda düzeltme görülebilir. Bu durumda 8,30’u ilk destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 8,27’ye düşüş devam edebilir. Olası yükselişlerin devamı halinde ise 8,36-8,38 bandı sonraki hedef olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 ABD’de biyoteknoloji şirketi Moderna’nın, üzerinde çalıştığı potansiyel yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı klinik deneylerinin planlandığı üzere devam ettiği ve ilk sonuçların gelecek ay açıklanacağı duyuruldu. Öte yandan ABD’de 29 Ekim itibariyle son 24 saatte 91 bin 248 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Bu, salgının başından bu yana tek bir günde tespit edilen en yüksek vaka sayısı oldu. Avrupa tarafında da vakalar bir hayli artış gösterdi. AB komisyonu başkanı von der Leyen aşı dağıtımı konusunda üye ülkelerin aşıları aynı anda aynı koşullarda ve nüfus içindeki paylarına göre alacaklarını açıkladı.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Eylül ayı Dış Ticaret Dengesi verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündeminde ise seans başında Almanya 3ç GYSH, ardından Euro Bölgesi işsizlik oranı ve TUFE verileri açıklanacak. Öğleden sonra ise ABD tarafında PCE fiyat endeksi ve kişisel tüketim harcamaları verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasaları, bölgedeki Apple tedarikçilerinin hisselerinde görülen düşüşle zayıf görünüm sergiliyor. Avrupa piyasaları da açılışta satıcılı olması beklenirken Amerika vadelilerinde Çarşamba seans kapanışı sonrası negatif hava hakim.

 EUR/USD ise, ABD seçim sonuçlarına günler kala dolarda görülen değer kazanımı ile geri çekilmeye devam ediyor. 100 günlük hareketli ortalama 1,1630’u destek olarak takip edeceğimiz paritede bu seviyenin altında kalınması halinde 1,15’e düşüş devam edebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1,1750’i direnç olarak izleyeceğiz.

Yüzde 33 ve Üzeri Potansiyel Getirili 7 Hisse Senedi Tam Liste!

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, AEFES, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 30102020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 33 ve Üzeri Potansiyel Getirili 7 Hisse Senedi Tam Liste! – (30.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*