Yüzde 33 ve üzeri potansiyel getirili 6 hisse senedi tavsiyesi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Cuma Günü…

 Geçtiğimiz haftanın son işlem gününe negatif açılışla başlayan endeks, seans başında toparlanmayı başardı. 1150,00’i test eden BIST100 bu seviye üzerinde tutunamayıp geri çekildi ve haftayı %0,13 değer kazancıyla 1145,00 puan kapattı. Global piyasaların da etkisiyle güne pozitif açılışa başlamasını beklediğimiz endekste 1155,00 ilk direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde ise 1168,00’e yükseliş devam edebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1141,00 desteği altında 1133,0’e düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, yatay seyrine devam ediyor. Cuma 7,7580’den kapanış gerçekleştiren kur an itibariyle de bu seviyelerden işlem görmekte. 7,72’i destek olarak takip edeceğimiz kurda bu seviyenin altında kalınması halinde 22 günlük hareketli ortalama 7,60’a düşüş hız kazanabilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,85’i direnç olarak izleyeceğiz.

Bugünün Gündeminde …

 Geçen hafta Kovid-19 testi pozitif çıktıktan sonra kanındaki oksijen seviyesi düşen ve hastanede tedavi altına alınan ABD Başkanı Donald Trump’ın bugün günü taburcu olabileceği belirtildi. Beyaz Saray Hekimi Sean Conley, Walter Reed Askeri Hastanesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Başkan iyileşmeye devam ediyor. Birçok hastalıkta olduğu gibi, hastalık boyunca sıklıkla inişler ve çıkışlar olur” dedi.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Eylül ayı TUFE verisi açıklanacak. Önceki dönem %0,86 olarak gerçekleşen veride piyasa beklentisi %1,35.

 Yurtdışı veri gündeminde ise seans başlarında Almanya Hizmet PMI ardından Euro Bölgesi Sentix Yatırımcı Güveni ve Perakende Satışlar, seans sonlarına doğru ise ABD tarafında ISM İmalat Dışı PMI verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar …

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları Trump’ın sağlığında görülen iyileşme ve bugün taburcu olabileceği haberi ile açılışta pozitif olması bekleniyor. Asya piyasaları da petrol fiyatlarındaki düşüşle beraber pozitif seyrediyor. Amerika vadelileri ise Cuma seans kapanışı ardından yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, Cuma kaybını telafi ediyor. Trump’ın taburcu olacağı haberi ve ABD teşvik paketinin hala masa olması parite üzerinde pozitif etki yarattı. 1,1176’ı direnç olarak takip edeceğimiz paritede bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 1,19 yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,17 destek olarak takip edilebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 5102020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten – (5.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 33 ve üzeri potansiyel getirili 6 hisse senedi tavsiyesi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*