Yüzde 33 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 6 Hisse Senedi

günlük hisse önerileri

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe yatay açılışla başlayan endeks, seans başında yükseliş kaydetmeye çalışsa da başarılı olamadı ve satışlar güç kazandı. Seans başlarında 1100,00 desteğine kadar çekilen BIST100 ardından bu desteğinde altında kalarak günü %2,24 değer kaybıyla 1087,03 puanla kapattı. Yatay bir açılış beklediğimiz endekste 1083,00’ü destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 1077,00’e geri çekilme hız kazanabilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 1096,00 ilk direnç olmak üzere 1100,00 yeniden hedeflenebilir.

 Dolar/TL ise, dün rekor tazeleyerek 7,64’e kadar yükseliş kaydetti. Göstergelerin aşırı alım bölgesinde hareket ettiği kurda düzeltme hareketi görülmesi halinde 7,6250 desteği altında 7,60’a düşüş devam edebilir. Dxy endeksindeki toparlanmayı göz önünde bulundurursak dün diğer ülke para birimlerinde değer kazanan dolarda yükselişin devam etmesi halinde 7,68-7,70 bandı bir sonraki hedef olarak takip edilebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Bölgesi ekonomisinin koronavirüsten toparlanmasına ilişkin belirsizliğin sürmesi ile birlikte, ihtiyaç duyulması halinde, parasal teşviğin artırılabileceği taahhüdünü yineledi. Lagarde, Pazartesi günü yaptığı konuşmada, üçüncü çeyrekte bir yükseliş olabileceğini, ancak durumun halen “dengesiz ve noksan” olduğunu kaydetti.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Eylül ayı Tüketici Güveni verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda ise öğlen saatlerinde İngiltere Merkez Bankası başkanı Bailey’in açıklamalarını takip edeceğiz. Seans sonlarına doğru ise ABD tarafında Mevcut Ev Satışları ve Euro Bölgesi Tüketici Güveni verileri açıklanacak.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları dünkü sert satışların ardından bugün toparlanma bekleniyor. Asya piyasaları koronavirüste vaka satılarının artmasıyla negatif hava devam ediyor. Kospi endeksinde %2,00’nin üzerinde kayıp söz konusu. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı sonrası yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, dün doların diğer ülke para birimleri karşısında yükselişiyle yükseliş trend kanalı alt bandı 1,1843 desteği altında kaldı. Geri çekilmenin hız kazanmasıyla 1,1732 seviyesine kadar düşüş kaydeden paritede 50 günlük hareketli ortalama 1,1723 sonraki destek olarak izlenebilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 1,1835 ilk direnç olarak takip edeceğiz.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 22092020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 33 Üzeri Kazandırma Potansiyelli 6 Hisse Senedi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*