fbpx

Yüzde 32,5 ve üzeri kazandırma potansiyelli 10 hisse senedi önerisi!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Haftanın son işlem gününe pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi tepki alımlarını devam ettirerek haftayı %1,32 yükselişle 1.165,70’den kapattı. Yurtdışı borsalar ABD ek teşvik paketine yönelik pozitif beklentilerle yükseliş eğilimini haftanın son gününde devam ettirirken, majör borsalar haftayı %2,5-4,5 arasında değişen güçlü yükselişlerle kapattı. Hafta içinde negatif ayrışan BIST, Karadeniz’deki doğalgaz rezervinin önemli ölçüde yukarı yönde revize edileceği haberleriyle günü yükselişle tamamladı. TL, EM para birimlerindeki güçlü değer kazançları ve TCMB’nin Swap faiz oranlarını artırmasının desteğiyle günü uzun süre sonra değer kazancıyla kapattı.

ABD ek teşvik beklentileriyle yurtdışı borsalardaki yükseliş devam edebilir. Kurlardaki gerilemenin devamı durumunda BIST’in de yükseliş eğilimini bankacılık hisseleri öncülüğünde güç kazanması beklenmektedir. Ancak Jeopolitik riskler ve bu hafta testlerine başlanması beklenen S-400 tartışmaları nedeniyle yükselişler satış fırsatı olarak değerlendirilebilir. Kısa vadede Ermenistan-Azerbaycan arasında ateşkes ilan edilmesi ve Karadeniz’deki gaz rezervinin önemli oranda yukarı revize edilmesi de BIST’te kısa vadeli yükselişi destekleyebilir.

Yurtdışında ek teşvik paketine ilişkin gelişmeler takip edilecek. Yurtiçinde Jeopolitik riskler ve kurlardaki eğilim önemli olacak. CDS’ler Cuma günü hafif gerileyerek haftayı 514 seviyelerinden kapattı. VIX endeksi kritik olarak gördüğümüz 26 seviyesi altına gelirken, kısa vadede volatilitenin sona erdiğine ve ABD borsalarında olası satışlar yaşansa sınırlı kalabileceğine işaret ediyor. Bugün yurtiçinde açıklanacak işsizlik oranı ve cari işlemler dengesi verileri takip edilecek. Ortalama piyasa beklentisi cari dengenin aylık 4,6 milyar dolar açık vermesi yönündedir. BIST’in Cuma kapanışına göre ABD ve Almanya Dax vadeli endeksleri %0,6 ve üzeri artıda seyrederken, Asya borsaları yeni haftaya genel olarak alıcılı seyirle başladı. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması ve yükseliş eğilimini gün içinde devam ettirmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi– (12.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 32,5 ve üzeri kazandırma potansiyelli 10 hisse senedi önerisi! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!