Yüzde 32 ve üzeri kazandırma potansiyelli 6 hisse önerisi!

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Endeks dün güne pozitif açılışla başlamasına rağmen seans başlarında gelen satışlarla geri çekildi. 1148,00 desteği altında satışların hız kazandığı endeks 1143,0’e kadar geri çekildi. Ardından toparlanmaya çalışan BIST100 günü %0,17 değer kaybıyla 1150,5 puanla kapattı. Yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz endekste 1170,00’i direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 1187,00 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1140,00’ı destek olarak izleyeceğiz.

 Dolar/TL ise, 7,94 seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Teknik göstergelerin aşırı alım bölgesinde hareket ettiği kurda görülebilecek düzeltme hareketi ile 7,8670 destek olarak izlenebilir. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 7,68’e geri çekilme hız kazanabilir. Dxy’nin de zayıf görünümü Dolar/TL’de bir süre baskı oluşturabilir. Olası yükselişin devamı halinde ise 7,96 direnç olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde …

 Uluslararası Para Fonu’nun (IMF), Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’nun Ekim 2020 sayısının 2. Bölümünü yayınlandı. Raporda, “Ekonomik daralmadan büyük ölçüde karantina önlemleri sorumlu olsaydı, kaldırıldıklarında hızlı bir ekonomik toparlanmanın beklenmesi mantıklı olurdu.” denildi. Ayrıca politika yapıcıların politika desteklerini kaldırma konusunda dikkatli olması ve ekonomik faaliyeti desteklemenin yollarını düşünmesi gerektiği vurgulandı.

 2021-2023 yıllarına ilişkin Orta Vadeli Mali Plan yayınlandı. Plana göre Mali Plan döneminde vergi affına gidilmeyecek, DMO uluslararası merkezi satın alma kurumuna dönüşecek. Planda, dönem sonunda bütçe açığının GSYH’ye oranı yüzde 3.5 olarak hedeflenirken, verimsiz harcama alanlarının tasfiye edileceği kaydedildi.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda seans sonlarına doğru ABD tarafında Ağustos ayı Toptan Stoklar verisi açıklanacak. Önceki dönem %4,6 olarak gerçekleşen veride beklenti %2,0.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar …

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Çin’den gelen Hizmet ve Bileşik PMI rakamları istikrarını koruması ile Asya piyasalarında pozitif görünüm hakim. Avrupa piyasalarında da olumlu bir açılış beklenirken, Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, yatay seyrine devam ediyor. 22 günlük hareketli ortalama 1,1760 üzerinde işlem görmeye devam eden paritede 1,1850’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde ise 1,20 yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1722 ilk destek olmak üzere 1,1614’e düşüş ivme kazanabilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 9102020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 32 ve üzeri kazandırma potansiyelli 6 hisse önerisi! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*