Yüzde 32 Kazandırma İhtimali Sunan 7 Hisse Senedi Tavsiyesi ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Cuma Günü…

 Geçtiğimiz haftanın son işlem gününe pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında 1105,00 seviyesini test etti. Ancak bu seviye üzerinde kalamayan BIST100 endeksi seans boyu yatay bir seyir izledi ve haftayı %0,33 değer kazancıyla 1102,70 puanla kapattı. 1100,00 desteği üzerinde kapatmayı başaran endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Bu durumda 1105,00 ilk direnç olmak üzere üzerinde kalınası ile 1118,00 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1090,00 destek olarak izlenebilir.

 Dolar/TL ise, geçtiğimiz hafta 7,4760 seviyesinden kapattı. Yatay seyrin devam ettiği kurda Dxy endeksiyle korele hareket ettiği dikkat çekiyor. Bu durumda Dxy endeksinde görülen düşüş ile beraber kurda olası bir etkenin dışında sakin bir gün görülebilir. 7,50 direnç görüşümüzü korurken bu seviyenin altında kalınması halinde 7,4480 ilk destek olmak üzere 7,3960’a düşüş hız kazanabilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,50 üzerinde 7,52-7,53 bandını sonraki hedef olarak takip edeceğiz.

Bugünün Gündeminde…

 Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Investors Service, Türkiye’nin dış kırılganlıklarının yanında mali tamponlardaki aşınmayı ve kurumsal zorlukları işaret ederek ülkenin kredi notunu B1’den B2’ye indirdi. Kuruluş Türkiye’nin not görünümünü ise, mali ölçümlerin beklenenden daha hızlı kötüleşebileceğini kaydederek “negatif”te bıraktı. Diğer kredi derecelendirme kuruluşlarından S&P Global Ratings’in Türkiye için kredi notu B+, Fitch Ratings’in ise BB- seviyelerinde. Moddy’s’in takvim dışı not açıklaması dikkat çekti.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında sanayi üretimi verisi açıklanacak. Eş anlı olarak aylık perakende satışlarını takip edeceğiz.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğlen saatlerinde Euro Bölgesi sanayi üretimi ve ardından Eurogorup toplantısı gerçekleşecek.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları koronavirüs aşısının bulunması beklentisinin artmasıyla açılışta pozitif olması bekleniyor. Japonya’nın softbank hisselerinin satmaya hazır oldukları açıklaması ile Asya piyasaları yukarıda işlem görüyor. Amerika vadelilerinde de Cuma seans kapanışı ardından pozitif hava hakim.

 EUR/USD ise, 22 günlük hareketli ortalama 1,1846’dan işlem görmeye devam ediyor. Cuma bu seviyelerden kapatan parite, yükseliş trend kanalı alt bandı 1,1815 üzerinde tutunması halinde yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Bu durumda 1,1920 ilk direnç olmak üzere 1,2054’e yükseliş ivme kazanabilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL ,OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 14092020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 32 Kazandırma İhtimali Sunan 7 Hisse Senedi Tavsiyesi ve Yorumları ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*