Yüzde 31 ve üzeri potansiyel kazançlı 7 hisse önerisi – (27.10.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe satıcılı başlayan endeks, öğleden sonra satışların daha da derinleşmesiyle 1070,0 desteği altında kaldı. Ardından toparlanmaya çalışsa da başarılı olamayan BIST100 günü %3,88 değer kaybıyla 1144,45 puanla kapattı. 50 günlük hareketli ortalamanın tam üzerinde kapatan endekste tepki alımları görülebilir. Bu durumda 1060,0 ilk direnç olmak üzere 1070,0-1075,0 bandına yükseliş devam edebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1040,0 desteği altında 1025,0’e düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, dün 8,10 seviyesini test etti. ABD seçimlerinin yaklaşmasıyla dolarda görülen dalgalanma devam ediyor. Yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 8,10-8,12 bandı sonraki hedef olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 8,08 altında 8,03’e düşüş hız kazanabilir.

Bugünün Gündeminde…

 Dün Fransa ürünlerine karşı boykot çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından Fransa Ticaret Bakanı Riester, Fransa’nın Türkiye’ye karşı boykot misillemesi yapmayı planlamadığını belirterek, “Türkiye ile ilişkilere devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. Boykotların etkisinin ne olacağını söylemek için erken olduğunu belirten Riester, ilerleyen günlerde gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız dedi.

 ABD yönetimi, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü’ne finansal destek sağladıkları gerekçesiyle aralarında İran Petrol Bakanlığı, İran Ulusal Petrol Şirketi (NIOC) ve İran Ulusal Tanker Şirketi (NITC) ile İran Petrol Bakanı Bijan Zanganeh’in de bulunduğu yetkilileri yaptırım listesine ekledi.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda öğleden sonra ABD Dayanıklı Mal Siparişleri, ardından S&P Konut Fiyat Endeksi ve Conferance Board Tüketici Güveni verilerini takip edeceğiz. Özellikle Dayanıklı Mal Siparişlerinde beklenmeyen bir değişim ABD piyasalarında ve dolar üzerinde dalgalanmalara neden olabilir.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasaların Shanghai ve Mumbai endeksleri hariç zayıf görünüm devam ediyor. Avrupa piyasalarında ise dünkü satışın ardından tepki alımları görülebilir. Amerika vadelileri de dünkü seans kapanışı sonrası yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, dün doların diğer ülke para birimleri karşısında değerlenmesiyle geri çekildi. 1,1785 desteği üzerinde tutunmayı başaran paritede 1,1855’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde ise 1,1950-1,20 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1785 desteği altında 1,17’e düşüş hız kazanabilir. Bugün açıklanacak olan ABD verileri kur üzerinde dalgalanma yaratabilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, AEFES, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 27102020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 31 ve üzeri potansiyel kazançlı 7 hisse önerisi – (27.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*