Yüzde 31 ve üzeri potansiyel getirili 6 hisse tavsiyesi – (10.11.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe pozitif açılışla başlayan endeks, bir önceki zirve olan 1222,0 seviyesi üzerine de çıkarak günü %3,32 değer kazancıyla 1231,54 puanla kapattı. Güne negatif açılışla başlamasını beklediğimiz endekste 1215,0’i destek olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 1200,0’e düşüş devam edebilir. Yukarı yönlü tepki hareketlerinde ise 1245,0 sonraki hedef olarak takip edilebilir.

 Dolar/TL’de dün sabah da paylaştığımız gibi haftaya standart üstü bir volatilite ile başladık. Cuma akşamı 8,53 civarından işlem gören Dolar/TL kuru, dün gün içnde 8,0010’a kadar geriledikten sonra günü 8,10- 8,15 bandından tamamladı. TCMB Başkanı Naci Ağbal ve yenilenen ekonomi yönetiminden gelecek mesajlar beklenirken kurda yüksek volatilite bir süre daha devam edebilir. Kurada 8,0000 desteği altında 7,6400 – 7,8000 bölgesine gerileme hızlanabilir. 8,10 üzerinde kalındığı sürece ise tekrar geçtiğimiz haftanın ortalamalarına geri dönüş çabası izleyebiliriz.

Bugünün Gündeminde…

 Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı. Bakan Elvan, 64. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı ve 65. Hükümet’te Kalkınma Bakanı olarak görev aldı. 27. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili olan Elvan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

 Geçtiğimiz hafta sonu Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Naci Ağbal yaptığı açıklama ile temel amacın fiyat istikrarı olduğunu kaydederken, “Tüm politika araçları kararlılıkla kullanılacak. 19 Kasım’a kadar mevcut durum ve beklentiler gözden geçirilecek” diye konuştu.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Ağustos ayı İşsizlik Oranı verisi açıklanacak. Önceki dönem %13,4 olarak gerçekleşmişti.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğlen saatlerinde Almanya Zew Ekonomik beklentiler ve ardından ABD JOLTS iş imkanları endeksi verilerini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, dün ilaç şirketi Pfizer’ın geliştirdiği aşının covid-19’u %90 engellemesi ile ilgili çıkan haberle beraber özellikle hava yolu şirketlerindeki yükselişle Asya piyasalarında pozitif hava hakim. Avrupa piyasalarında ise dünkü yükselişin ardından yatay bir açılış görülebilir. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı sonrası satıcılı seyrediyor.

 EUR/USD, Euro lehine momentum korunuyor. Biden’ın ABD başkanlık seçimlerinde öne geçmesi ile 2,2 trilyon dolarlık mali teşvik beklentisinin güçlenmesi, artacak dolar arzı nedeniyle doların bir süre daha gelişmiş ve gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı zayıf kalmasına neden olabilir. Paritede, 1,1720 ve 1,1610 destekleri ile 1,1910 ve 1,1960 dirençleri izlenebilir.

GARAN, FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, AEFES, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 10112020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 31 ve üzeri potansiyel getirili 6 hisse tavsiyesi – (10.11.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*