Yüzde 31 ve üzeri Potansiyel Getiri İmkanı Sunan 7 Hisse Senedi – (11.09.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında kar satışlarıyla karşılaşarak yükseliş trend kanalı alt bandı 1093,00 seviyesine kadar geri çekildi. Her ne kadar bu seviye üzerinde tutunmayı başarsa da önemli direnç seviyesi 1105,00 üzerinde kalıcı olamayan BIST100 günü %0,06 ekside 1099,06 puanla kapattı. 1100,00 seviyesi üzerinde kalındığı sürece yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz endekste 1108,00 trend direncini yakından takip edeceğiz. Olası geri çekilmelerde ise 1097,00 desteği altında 1090,00’a düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, diğer ülke para birimleri ile birlikte TL karşısında da değer kaybetti. 7,4025 seviyesine kadar geri çekilme görülen kurda, seans sonlarına doğru toparlanma görüldü. An itibariyle 7,45’in hemen üzerinde işlem gören Dolar/TL’de 7,43 desteğini yakından takip edeceğiz. Bu seviye altında kalınması halinde 7,38-7,39 bandında düşüş devam edebilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,50 direnç olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Fransa Cumhurbaşkanı Macron, “Türkiye ile AB arasındaki görüşmelerin her iki taraf için faydalı olduğunu düşünüyorum. Ekonomi ve enerji alanında ortak ajanda tekrar ortaya çıkabilir.” dedi. Macron, Doğu Akdeniz konusunda AB üyesi ülkelerin egemenliklerine ve uluslararası hukuka saygı gösterilmesi ve tansiyonun düşürülmesi için ortak bir plan belirlediklerini söyledi.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Temmuz ayı cari denge verisi açıklanacak. Önceki dönem 2,93mlr dolar açık verilen cari hesapta beklenti 2,0mlr dolara gerilemesi.

 Yurtdışı veri gündeminde ise öğlen saatlerinde Eurogroup toplantısı gerçekleşecek, ardından ABD tarafında Ağustos ayı çekirdek TUFE ve akşam saatlerinde federal bütçe dengesi verisi açıklanacak.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasalarında Asx ve Kospi endeksi hariç pozitif hava hakim. Ancak ABD teknoloji hisselerindeki satışın tedirginliği devam etmekte. Avrupa piyasaları da açılışta hafif pozitif olması beklenirken, Amerika vadelilerinde dünkü seans kapanışı ardından negatif hava hakim.

 EUR/USD ise, dün ECB faizleri sabit bırakması ardından, başkan Lagarde’ın Euro’nun fiyatı hakkında bir hedefi olmadıklarını açıklaması ile yükselişe geçti. 1,1917’e kadar yükseliş kaydeden parite bu seviye üzerinde kalıcı olamayarak geri çekildi. An itibariyle de 22 günlük hareketli ortalama 1,1844’ün hemen altında işlem görmekte. Bu seviyenin geçilmesi halinde yeniden 1,20’ler hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1810 destek olarak takip edilebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 11092020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 31 ve üzeri Potansiyel Getiri İmkanı Sunan 7 Hisse Senedi – (11.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*