fbpx

Yüzde 30 ve üzeri potansiyel getirili 8 hisse senedi tavsiyesi – (6.11.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında alımların güç kazanmasıyla 1185,0 direncini test etti. Ardından kar satışlarıyla karşılaşan BIST100’de geri çekilme görülse de toparlanmayı başardı ve günü %1,06 değer kazancıyla 1180,0 puanla kapattı. Güne hafif satıcılı başlamasını beklediğimiz endekste 1066,0 seviyesini destek olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde 1155,0’e düşüş devam edebilir. Olası yükselişin devamı halinde ise 1196,0 sonraki hedef olarak izlenebilir.

 Dolar/TL ise dar bantta dalgalanmaya devam ediyor. Dün akşam Fed faiz kararı sonrası sert hareketlerin görülmediği kurda an itibariyle 8,42’den işlemler gerçekleşmekte. Bu seviyenin altında kalınması halinde 10 günlük hareketli ortalama 8,33 ilk destek olmak üzere 8,10’lara geri çekilme hız kazanabilir. Olası yükselişlerde ise 8,45’i direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde yeniden 8,54 hedeflenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 ABD Merkez Bankası Fed’in politika faizini yüzde 0- 0,25 aralığında sabit tutmasının ardından, Powell telekonferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi. Fed’in para politikası hedeflerine ulaşmakta son derece kararlı olduğunu belirten Powell, COVID-19 salgınının başından bu yana toparlanmanın olabildiğince güçlü olmasını sağlamak ve ekonominin aldığı kalıcı zararı sınırlandırmak için güçlü önlemler aldıklarını anımsattı.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans sonlarına doğru Hazine Nakit Dengesi verisi açıklanacak. Önceki dönem 30,82mlr TL açık verilmişti.

 Yurtdışı veri gündeminde ise seans başında Almanya Eylül ayı Sanayi Üretimi verisi açıklanacak. Veride güçlü bir toparlanma bekleniyor. Ardından ABD tarafında Tarım Dışı İstihdam ve Ortalama Saatlik Kazançlar günün diğer önemli verileri olarak karşımıza çıkıyor.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasaları ABD seçimlerinin henüz sonuçlanmaması ve Fed’in faizleri sabit bırakmasıyla karışık bir seyir izliyor. Avrupa piyasaları da açılışta vaka sayılarını da göz önünde bulundurursak kar satışlarıyla karşılaşabilir. Amerika vadelilerinde ise dünkü seans kapanışı sonrası negatif hava hakim.

 EUR/USD ise, güçlü duruş devam ediyor. Dün doların diğer ülke para birimleri karşısında değer kaybetmesiyle 1,1860’ı test eden paritede 1,1950-1,20 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir. Daha önce oluşan yükseliş trend kanalı içine girilmesiyle 1,2250 seviyesine yükseliş devam edebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1768’i deste olarak izleyeceğiz.

GARAN, FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, AEFES, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 30 ve üzeri potansiyel getirili 8 hisse senedi tavsiyesi – (6.11.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!