Yüzde 30 ve üzeri potansiyel getiri sinyali veren 6 hisse senedi!

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Endeks dün güne pozitif açılışla başlamasına rağmen 1170,00 üzerinde tutunamayarak geri çekildi. 1162,00 seviyesi altında satışların hız kazandığı endeks günü %0,60 değer kaybıyla 1153,71 puanla kapattı. Güne negatif başlamasını beklediğimiz endekste 1148,50’i destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 1140,00’a doğru satışlar hız kazanabilir. Olası tepki alımlarından ise 1161,00 ilk direnç olmak üzere 1175,00 yeniden hedeflenebilir.

 Dolar/TL ise, 7,80’i test etmiş olsa da an itibariyle 7,78’lerden işlem görmekte. Diğer ülke para birimleri karşısında da zayıf bir görünüm sergileyen kurda 7,75’i destek olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde ise 7,6360’a düşüş hız kazanabilir. Olası yükselişlerde ise 7,80 direnci üzerinde 7,85’i sonraki hedef olarak takip edeceğiz.

Bugünün Gündeminde…

 ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs (COVID-19) salgınının ekonomik etkileriyle mücadele kapsamında hayata geçirilmesi planlanan “teşvik paketi” ne yönelik müzakereleri durdurma talimatı verdi. Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Demokratlar’ın yönetimdeki eyaletleri kurtarmak için 2,4 trilyon dolarlık teşvik istediğini ve bunun COVID-19’la hiçbir alakası olmadığını belirten Trump, “1,6 trilyon dolarlık çok cömert bir teklif yaptık ve her zamanki gibi iyi niyetle pazarlık yapmıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

 Dün hem ECB hem de Fed başkanından açıklamalar geldi. Fed Başkanı Powell, işletmelere ve hane halklarına daha fazla yardım çağrısında bulunarak, ABD ekonomik toparlanmasının henüz tamamlanmış olmaktan çok uzak olduğunu ve COVID-19 etkili bir şekilde kontrol edilmeden büyüme sürdürülürse hala aşağı doğru bir sarmala kayabileceği uyarısını yaptı. Lagarde ise Avrupa finans piyasalarının gelecekteki olası krizleri daha iyi yönetebilmek için şokları absorbe etme ve direnç konularında daha iyi olmaları gerektiğini söyledi.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans sonlarına doğru Hazine Nakit Dengesi verisi açıklanacak. Önceki dönem 30,4mlr olarak gerçekleşmişti.

 Yurtdışı veri gündeminde ise akşam saatlerinde FOMC toplantı tutanakları yayınlanacak.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ABD’de Trump’ın demokratların teşvik paketini talebini reddetmesiyle açılışta satıcılı olması bekleniyor. Asya piyasalarında karışık bir seyir görülürken Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından aşağıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, her ne kadar 22 günlük hareketli ortalama 1,1770 üzerinde kapanış gerçekleşmiş olsa da dolardaki değer kazancı sebebiyle akşam saatlerinde 1,1736’a kadar geri çekildi. Toparlanma sinyalleri görülen paritede 1,1762’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 1,18 yeniden hedeflenebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 7102020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 30 ve üzeri potansiyel getiri sinyali veren 6 hisse senedi! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*