fbpx

Yüzde 30 ve Üzeri Getirili 6 Hisse Senedi ve Hedef Fiyatlar! 21.09.2020

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Cuma Günü…

 Geçtiğimiz haftanın son işlem gününe pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında 1115,80 seviyesine kadar yükseliş kaydetti. Ancak bu seviye üzerinde tutunmayı başaramayan BIST100, seans boyu yatay bir seyir izledi ve haftayı %0,12 değer kazancıyla 1111,96 puanla kapattı. Global piyasalarında etkisiyle negatif açılış beklediğimiz endekste, 1100,00 desteğini yakından takip edeceğiz. Bu seviye üzerinde kalınması halinde yukarı yönlü tepki hareketleri görülebilir. Bu durumda 1120,0 sonraki hedef olarak izlenebilir.

 Dolar/TL ise, Cuma 7,5860 seviyesine kadar yükseliş kaydetti. Dxy endeksinde görülen zayıflamayla bir süre baskı altında kalması muhtemel olan kurda an itibariyle 7,5690’dan işlemler gerçekleşmekte. 7,57’i direncini yakından takip edeceğimiz Dolar/TL’de 7,54 ilk destek olmak üzere 7,51’e geri çekilme hız kazanabilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,60-7,62 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) aşırı ucuz likidite enjeksiyonları gelecek hafta Euro Bölgesi’ndeki fazla likiditeyi ilk kez 3 trilyon euronun üzerinde bir seviyeye getirebilir. AMB Perşembe günü son kredi turunu eksi yüzde 1’e varan faiz oranlarıyla ödeyecek. Alım, Haziran ayındaki 1.3 trilyon euro’luk tahsisat ile karşılaştırıldığında sönük olsa da daha fazla likidite beklentisiyle finansman maliyetleri düştü. Üç aylık Euribor ise Cuma günü yüzde % 0,504 ile rekor düşük bir seviyeye geriledi.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans sonlarına doğru Merkezi Hükümet Borç stoku açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda ise öğleden sonra ABD Chicago Fed ulusal endeksi verisi açıklanacak. Veride herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Ardından Fed başkanı Powell’ın konuşmalarını takip edeceğiz.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Standard Chartered ve HSBC’nin Hong Kong borsasına kayıtlı hisselerinin büyük meblağlarda şüpheli fon taşıdıkları iddialarıyla Asya piyasalarında satıcılı bir seyir görünmekte. Avrupa piyasaları da açılışta negatif olması beklenirken, Amerika vadelileri Cuma seans kanapışı sonrası aşağıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, yükseliş trend kanalı içine hareket etmeye devam ediyor. 1,1830 desteği üzerinde tutunmayı başaran parite an itibariyle 1,1860’dan işem görüyor. Bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz paritede 1,1915 ilk hedef olmak üzere 1,20 seviyeleri yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1830 ilk destek olmak üzere 1,18’e düşüş devam edebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 30 ve Üzeri Getirili 6 Hisse Senedi ve Hedef Fiyatlar! 21.09.2020 ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!