fbpx

Yüzde 30 üzeri potansiyel getirili 5 hisse senedi tavsiyesi! Güncel

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 BIST’te dünkü %0,74’lük düşüşe karşın 22 Eylül’de başlayan yukarı yönlü trend kanalı korunuyor. Bu sabah hafif pozitif bir açılış bekliyoruz. XU100’de 1170-1175 destek bandı ile ve 1141 trend desteği takip edilebilir. Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervindeki yukarı yönlü revizyona dair beklentiler BIST’i desteklediğinden günün devamında BIST’te toparlanma görebiliriz. Bu durumda izlenecek dirençler 1191 ve 1200 – 1205 bandı.

 Dolar/TL ise, tarihi zirve bölgesi diyebileceğimiz 7,90 – 7,96 bölgesinde kalmaya devam ediyor. TCMB Ağırlıklı Ortalama Fonlama Maliyeti (AOFM) %12’yi de aşarak açıklanan enflasyon değerleri karşısında reel getiri sunmaya başladı. Kurda, 7,90 altında 7,75’e kadar geri çekilme alanı oluşabilir. 7,96 üzerinde ise 8,00 – 8,20 bölgesinde yeni bir denge arayışı izleyebiliriz.

Bugünün Gündeminde …

 Küresel piyasalarda yeniden pandemide ikinci dalga korkusu fiyatlanırken, bir yandan da ABD’de teşvik paketine yönelik karışık haber akışı takip ediliyor. Trump, son açıklamalarında paketin büyüklüğünün artırılabileceğini ve seçimden önce hayata geçirilebileceğini söyledi, ancak bu söylemler seçim öncesi politik manevralar olarak görülebilir.

 Avrupa Birliği (AB), Brexit sonrası İngiltere ile ticari ilişkileri düzenleyecek anlaşma için müzakerelere devam kararı aldı ancak üye ülkelere anlaşmazlığa hazırlıklı olunması çağrısında bulundu. AB, ayrıca İngiltere’nin çıkış protokollerini tam olarak uygulaması gerektiğini vurguladı.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda öğlen saatlerinde Euro Bölgesi Eylül ayı TUFE ve Ticaret Dengesi verileri öne çıkıyor. Ardından ABD tarafında Eylül ayı Perakende Satışlar ve Sanayi Üretimi verileri açıklanacak. Seans sonlarına doğru ise Michigan Tüketici Güveni verisini takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar …

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasalarında koronavirüs korkularının yeniden artmasıyla karışık görünüm söz konusu. Hong Kong ve Mumbai endekslerinde pozitif hava hakim. Avrupa piyasaları da açılışta karışık bir seyir izlemesi beklenirken Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, artan pandemi korkuları ve küresel riskten kaçış nedeniyle 1,18 direncinden başlayan geri çekilmesinde 22 ve 50 günlük üssel hareketli ortalamalarının altında, 1,17 civarına geri çekildi. Paritede 1,1700 altında 1,1610’a kadar rahat bir gevşeme alanı var. İlk direnç ise 1,1750.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten – (16.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 30 üzeri potansiyel getirili 5 hisse senedi tavsiyesi! Güncel ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!