fbpx

Yüzde 30 Üzeri Potansiyel Getirili 10 Hisse Senedi Tavsiyesi – (1.09.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe hafif pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında satış baskısıyla geri çekildi. 1092,0 desteğinin kırılmasıyla düşüşün hız kazandığı BIST100 günü %1,99 değer kaybıyla 1078,61 puanla kapattı. 200 günlük hareketli ortalama 1075,00’in üzerinde kapanış gerçekleşmesiyle tepki alımlarıyla başlamasını beklediğimiz endekste 1087,3’ü direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde ise 1100,00 seviyesine yükseliş devam edebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1075,00 desteği altında 1060,0’a düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, sakin seyir devam ediyor. 10 günlük hareketli ortalama 7,3450’nin hemen altında işlem gören kurda geri çekilmenin devamı görülebilir. Bu durumda 7,2830’u ilk destek olarak izleyeceğiz. Dxy endeksindeki zayıf görünümü de göz önünde bulundurursak, 7,20’lere geri çekilme devam edebilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,38’i direnç olarak takip edeceğiz.

Bugünün Gündeminde…

 Türkiye’nin Oruç Reis sismik araştırma gemisi için daha önce ilan ettiği NAVTEX’in süresi dün doluyordu. Ancak Türkiye, Doğu Akdeniz’de faaliyetini sürdüren Oruç Reis Gemisi için NAVTEX süresini 12 Eylül’e kadar uzattı. NAVTEX bölgedeki denizciler için faaliyet yürütülecek alanı belirterek uyarı yapılması anlamına geliyor. Haliyle Oruç Reis sismik araştırmalarına devam edecek. Bu durum endeks bir süre daha tedirginlik yaratabilir. Her iki ülke arasındaki gerilimin diplomatik yöntemlerle çözüme kavuşması kur ve endeks açısından pozitif etki yaratması kuvvetle muhtemel.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Ağustos ayı İmalat PMI verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda ise seans başlarında Almanya İmalat PMI ve İşsizlik oranı, hemen ardından Euro Bölgesi Ağustos ayı TUFE verisini takip edeceğiz. Seans sonlarına doğru ise ABD tarafında ISM İmalat PMI verisi açıklanacak.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Asya piyasaları Çin PMI rakamının beklentilerin üzerinde gelmesiyle karışık bir seyir izliyor. Avrupa piyasaları da açılışta hafif pozitif olması beklenirken, Amerika vadelileri dünkü seans kapanışı ardından yukarıda seyrediyor.

 EUR/USD ise, son günlerde bahsettiğimiz 1,20 seviyesini nihayetinde test etti. Saatlik grafiklerde oluşan flama formasyonu ile yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz paritede 1,2050 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,1968’i destek olarak izleyeceğiz.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, TTKOM, OTKAR

Yüzde 30 Üzeri Potansiyel Getirili 10 Hisse Senedi Tavsiyesi – (1.09.2020)

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 30 Üzeri Potansiyel Getirili 10 Hisse Senedi Tavsiyesi – (1.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!