fbpx

Yüzde 28 ve üzeri Kazandırma Potansiyelli Hisse Senetleri – (19.10.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini güçlendirerek günü %1,04 yükselişle 1.192,73’den kapattı. Yurtdışı borsalar günü yükselişlerle kapatırken, beklentilerden güçlü gelen ABD parkende satışlar verisi borsalardaki yükselişi güçlendirdi. BIST, TBMM’ye sunulan ek teşvik paketi ve kurlardaki geri çekilmenin desteğiyle yurtdışı borsalara paralel bir yükseliş gerçekleştirirken, bankacılık endeksi %2,72 yükselişle pozitif ayrıştı. Yurtdışında ABD ek teşvik paketine ilişkin gelişmeler ve başta Fransa olmak üzere Avrupa’da artan vaka sayıları sonrası hükümetlerin yeni tedbirler alıp almayacağı takip edilecek. Artan vaka sayıları ekonomilerin tekrar kapanma riskini gündeme getirerek global risk alma iştahını zayıflatabilir. VIX endeksi 27 seviyelerinde hareket ederken, endeksin 30’lu seviyeler üzerine yönelmesi ABD borsalarındaki volatilite ve satış baskısının tekrar güçleneceğine yönelik önemli bir işaret olacaktır. CDS’ler hafif gerilemeyle haftayı 525 seviyelerinden kapatırken, TL varlıklara yönelik risk alma iştahının tekrar güç kazandığının teyidi için CDS’lerin 500 seviyeleri altına gelmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Kısa vadede yurtiçi piyasalar için jeopolitik riskler önemli bir risk unsuru olmaya devam devam edecek. Ancak, kurlardaki gerilemenin TCMB faiz artışı beklentileriyle devam etmesi durumunda BIST’in bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Kısa vadede meclise sunulan teşvik paketi BIST’teki yükselişi destekleyebilir. Ancak Karadeniz’deki gaz rezervinin 320’den, 405 milyar metreküpte revize edilmesi sonrası daha yüksek bir rezerv beklentisi ise geçen hafta yükseliş oluşan enerji hisselerinde kar satışları yaşanabilir. BIST’in Cuma kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri yatay yakın sınırlı eksiyle hareket ederken, Asya borsaları Çin hariç yeni haftaya genel olarak alıcılı başladı. Endeksin güne sınırlı kar satışlarıyla başlaması ve gün içinde bankacılık endeksi öncülüğünde yükseliş eğiliminin devam etmesi beklenmektedir.

Yüzde 28 ve üzeri Kazandırma Potansiyelli Hisse Senetleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 28 ve üzeri Kazandırma Potansiyelli Hisse Senetleri – (19.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!