Yüzde 26 ve üzeri potansiyel getirili 6 hisse senedi tavsiyesi

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Haftanın ilk iş gününe pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında alımların güç kazanmasıyla yükselişine devam etti. 1070,0 direnci üzerinde de tutunmayı başaran BIST100 günü %1,09 değer kazancıyla 1178,35 puanla kapattı. Güne yatay bir açılışla başlamasını beklediğimiz endekste 1088,0’i direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin geçilmesi halinde ise 1205,00 yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1170,00 ilk destek olmak üzere 1141,00’e düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, yükseliş kanal direncinden yaşana geri çekilme sonrasında dengeli bir seyir izleniyor. Kısa vadede, TCMB’nin izleyeceği politikalar etkili olmayı sürdürecektir. Aşırı alım bölgesinden gerileyen kurda, kısa vadede 7,70 – 7,74 bandından geçen kanal desteğine kadar geri çekilme alanı var. 7,96 direnci üzerinde ise 8,00 – 8,20 bandı hedeflenebilir. Günün ajandasında bulunan Türkiye sanayi üretimi ve ABD enflasyon verileri kur üzerinde volatilite yaratabilir.

Bugünün Gündeminde…

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Michel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye-AB ilişkileri ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler değerlendirildi. Erdoğan, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerinin canlandırılması, AB’nin 18 Mart Mutabakatı kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmesi, Gümrük Birliği ve vize serbestisi konusunda ilerleme sağlanması gerektiğini ifade etti.

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda seans başında Ağustos ayı Sanayi Üretimi ve Perakende satışlar verisi açıklanacak.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda ise öğlen saatlerinde Almanya Zew ekonomik beklentiler ve ardından ABD Eylül ayı Çekirdek TUFE verisini takip edeceğiz. TUFE verisi önceki dönem %0,4 olarak gerçekleşmişken son veride beklenti %0,2.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları Çin ticaret datası ve virüs endişesi ile açılışta karışık bir seyir izlemesi bekleniyor. Asya piyasaları da Çin ticaret datası sonrası zayıf bir seyir izliyor. Amerika vadelilerinde ise dünkü seans kapanışı ardından pozitif hava hakim.

 EUR/USD ise, Paritede 1,18 civarında salınımlar devam ediyor. Küresel risk iştahının güçlü kalması EUR lehine olsa da kısa vadeli EUR fonlama oranlarının negatif bölgede ve tarihi düşük seviyelerde olması paritede yükselişleri limitliyor. 1,1800 üzerinde güç toplama amaçlı işlemler sürebilir. 1,1800 altında ise paritede momentum kaybı görebiliriz. Günün ajandasında bulunan Avrupa enflasyon ve ekonomik güven endeksleri ile ABD enflasyon verileri parite üzerinde volatilite yaratabilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 13102020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten – (13.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 26 ve üzeri potansiyel getirili 6 hisse senedi tavsiyesi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*