Yüzde 24 üzeri Kazandırma Potansiyelli 14 Hisse Senedi Tavisyesi! – (11.09.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kısmen dar bantta dalgalanırken günü %0,06 düşüşle 1.099,06’dan kapattı. Bankacılık endeksi %1,1 yükselişle pozitif ayrışırken, kurlardaki sınırlı gerileme bankacılık endeksindeki tepki alımlarını destekledi. Yurtdışı majör borsalar bir gün önceki güçlü tepki alımları sonrası gün içinde dalgalı bir seyir izlerken, günü satıcılı kapattı. Global risk alma iştahı Covid-19 vaka sayılarındaki artış ve aşı çalışmalarına ilişkin endişelerle kısa vadede zayıf kalmaya devam edebilir. VIX endeksi 29 seviyesi üzerinde seyrederken, kısa vadede volatilitenin sona erdiğinin teyidi için endeksin 26 seviyesi altına gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Endeks 26 altına gelmedikçe kısa vadede ABD borsalarında kar satışları devam edebilir.

Kurlardaki gerilemenin devam etmesi durumunda bankacılık endeksindeki tepki alımları güç kazanabilir. Kurlardaki yükseliş eğilimi devam ettikçe BIST’te tepki alımı denemeleri oluşsa da sınırlı kalması ve satış fırsatı olarak kullanılması beklenir. Bugün yurtiçinde cari işlemler dengesi verisi takip edilecek. Ortalama piyasa beklentisi aylık 2 milyar dolar açık şeklindedir. Yurtdışında ise ABD’de açıklanacak TÜFE enflasyon verisi izlenecek. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre negatif seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak sınırlı pozitif eğilim var. Endeksin güne yataya yakın sınırlı negatif eğilimle başlaması beklenirken, endekste geri çekilmelerin alım fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 11092020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüzde 24 üzeri Kazandırma Potansiyelli 14 Hisse Senedi Tavisyesi! – (11.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*