Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi – (4.11.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken gün sonuna doğru bankalara gelen güçlü alımlarla yurtdışına paralel günü %1,51 yükselişle 1.150,71’den kapattı. Piyasalar AB ülkelerinin karantina ve kısıtlayıcı önlemler uygulamalarının negatif etkisini bol likiditenin etkisiyle çabuk sindirdi. Diğer yandan demokratların hem başkanlık hem de senatoyu kazanabileceği ve bu şekilde daha büyük teşvik paketi uygulayabileceği beklentiyle ABD borsaları seçimlere güçlü tepki yükselişiyle girdi. BIST 100 endeksi, bankacılık endeksindeki %3,74’lük güçlü yükselişin etkisiyle yurtdışına paralel günü güçlü yükselişle kapattı. TCMB’nin fonlama maliyetini yükseltmesine rağmen TL’de gün içinde değer kayıpları güçlenerek devam ederken, kurlar yeni tarihi zirve seviyeler test etti. Ancak gün sonuna doğru gelen kar satışlarıyla kurlar geri çekilerek gün içi yükselişini geri verdi. TCMB’nin olağanüstü bir toplantı ile güçlü faiz artışına gidebileceği spekülasyonu kurlardaki oynaklığa neden olmuş olabilir. Piyasaların gözü ABD seçim sonuçlarında olacak. İlk sonuçlar seçimlerde Biden’in önde olduğuna işaret ediyor ancak büyük eyaletlerin halen belli olmaması nedeniyle Trump’ın kazanma şansı da devam ediyor ve seçim sonuçlarının netleşmesi birkaç gün sürebilir. Biden’in seçimleri kazanması kısa vadede büyük miktarlı teşvik paketi beklentileriyle borsalarda pozitif etkilerken TL varlıklar negatif ayrışabilir.

Trump’ın kazanması durumunda ise TL varlıklarda ve BIST’te güçlü pozitif etki oluşması beklenir. Kurlardaki geri çekilmenin devam etmesi ve yurtdışı borsalardaki pozitif seyrin devamı durumunda bankacılık hisseleri öncülüğünde tepki yükselişinin devamı beklenir. TL’deki değer kayıplarının devam etmesi durumunda ise BIST’te yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması ve kısa vadeli dip arayışının devam etmesi beklenir. VIX endeksi 35 seviyelerinde seyrederken, kısa vadeli volatilitenin azaldığının teyidi için endeksin ilk etapta 33 seviyesi altına geldiğini görmemiz gerekiyor. ABD başkanlık seçimi sonuçları netleşene kadar hem yurtdışı hem de yurtiçi piyasalarda dalgalı seyrin yüksek seyretmesi beklenmektedir. BIST kapanışına göre ABD Nasdaq vadelileri güçlü yükselişle seyrederken, diğer ABD vadelileri daha sınırlı yükselişle hareket ediyor. Asya borsalarında alıcılı bir seyir var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenirken, gün içinde dalgalı bir seyir oluşması beklenmektedir.

Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 4112020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi – (4.11.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*