Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi 30 Ekim 2020

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne sınırlı negatif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi satıcılı seyrini yurtdışına paralel devam ettirerek günü %2,22’lik güçlü düşüşle 1.126,99’dan kapattı. Almanya ve Fransa’nın artan vaka sayıları sonrası kısmi sokağa çıkma yasağı ve kısıtlama önlemlerine başvurulacak olması, yurtdışı majör borsaların Çarşamba gününü %3-4 arasında değişen sert düşüşlerle kapatmasına neden oldu. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kapalı olduğumuz dün global piyasalarda endeksler kayıplarının bir kısmını geri almayı dense de vadeli endekslerde satıcılı seyir halen devam ediyor. ABD teşvik paketine ilişkin belirsizlik de satıcılı seyirde etkili oluyor. Artan vaka sayıları ve kısmi kapanma, global büyüme endişelerini güçlendirirken piyasalarda yeniden riskten kaçış yaşanmaya başladı. Bu nedenle borsalarda tepki alımları oluşsa da aşı çalışmalarına ilişkin pozitif gelişme olmadıkça satış fırsatı olarak kullanılması beklenir. BIST’in yarım gün işlem gördüğü günde endeks yurtdışına paralel güçlü düşüş gerçekleştirirken, TL’deki değer kayıpları ve negatif ayrışma güçlenerek devam ediyor. TCMB ortalama fonlama maliyeti %13,08 seviyelerine kadar yükselmesine rağmen jeopolitik riskler ve AB ile ilişkilerin zayıflaması da TL’deki değer kayıplarının devam etmesinde etkili oluyor. BIST’teki güçlü satışlara rağmen bankacılık endeksi BDDK’nın aktif rasyoya ilişkin yaptığı düzenleme sonrası negatif ayrışmasını sonlandırarak pozitif ayrıştığı görüldü.

Önümüzdeki dönemde yurtdışı borsalarla yüksek korelasyonla hareket etmesi beklenen BIST’in yurtdışı borsalardaki satış baskısının etkisiyle satıcılı seyrini sürdürmesi beklenir. Ancak henüz Türkiye’de vaka sayıları AB gibi yüksek olmaması nedeniyle relatif olarak yurtdışına göre kayıplar kısmen daha sınırlı kalabilir. AB ve ABD ile ilişkilerin negatif yönde ilerleyebileceğine yönelik beklentiler önümüzdeki dönemde TL varlıklar üzerinde negatif baskı yaratmaya devam edecektir. Kurlardaki yükseliş eğilimi devam ettikçe endekste tepki alımı denemeleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılması ve kısa vadeli dip arayışının devam etmesi beklenmektedir. VIX endeksi 40 seviyeleri üzerini test ederken, endeks ilk etapta 33 seviyesi altına gelmedikçe ABD borsalarındaki yüksek volatilite ve satış baskısının devam edeceğine işaret etmeye devam edecektir. BIST’in Çarşamba gün kapanışına göre ABD Dow vadelileri %3’e yaklaşan, Almanya vadeli endeksleri %2 üzeri düşüşle hareket ediyor. Asya borsaları ise vaka sayılarının bölgede kontrollü seyretmesi nedeniyle ABD ve AB borsalarında göre daha sınırlı satıcılı hareket ediyor. Endeksin güne yurtdışı borsalardaki eğilime paralel güçlü satışlarla başlaması beklenirken, gün içinde tepki denemeleri oluşsa da satış baskısının devam etmesi beklenmektedir.

Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi 30 Ekim 2020

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 30102020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Tavsiye Listesi 30 Ekim 2020 ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*