Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Senetleri – 18.09.2020

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne satıcılı bir başlangıç yapan ve gün içinde genel olarak negatif seyir izleyen BIST100 endeksi, gün sonuna doğru gelen alımlarla %0,32 yükselerek 1.111,66’dan kapattı. Sınai endeks pozitif ayrışırken tarihi yeni zirvesini gördü. Fed başkanı Powell’in ekonomik toparlanmanın devam edip etmeyeceğinden emin olmadığını açıklamasıyla yurtdışı borsalarda başlayan satış baskısı, ABD’den gelen zayıf verilerle devam etti. Fed faizleri uzun süre sabit tutacağı mesajı vermesine rağmen Powell’in ekonomik toparlanmaya ilişkin belirsizliğe dikkat çekmesi risk alma iştahının zayıflamasına neden oldu. Bu bağlamda kısa vadede yurtdışı borsalardaki zayıf seyir devam edebilir. Ancak, merkez bankalarının sağladığı güçlü teşviklerin uzun süre devam edecek olması, borsalarda satışlar yaşansa da yeni alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve orta vadede borsalardaki yükseliş trendinin korunması beklenmektedir.

BIST son dönemde yurtdışı piyasalardan bağımsız bir görünümle hareket ederken, kısmen dar bantta sıkışık seyrini sürdürüyor. Jeopolitik risklerin zayıflaması kısa vadede endeksteki pozitif eğilimi desteklese de TL’deki değer kayıplarının devam etmesi BIST’te yükselişlerin sınırlı kalmasına neden olacaktır. Endeksin kısa vadede dar banttaki sıkışmasını bir süre daha devam ettirmesi beklenmektedir. TL’deki değer kayıplarının bankacılık endeksi öncülüğünde BIST üzerinde negatif baskı oluşturmaya devam etmesi beklenmektedir. Bugün ABD’de açıklanacak Michigan tüketici güven endeksi günün takip edilecek verisi olacak. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre negatif seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak pozitif eğilim var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenirken, yurtdışı piyasalardaki zayıf seyir ve TL’deki değer kayıplarına rağmen endeks yükseliş eğilimini düşük momentumla devam ettirebilir.

Hisse senedi tavsiyeleri AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK, KCHOL, SAHOL, TAVHL, AKCNS, AKENR, AKSEN, ARCLK, ASELS, BIMAS,CCOLA, CIMSA, DOAS, EREGL, FROTO, KRDMD, MGROS, PETKM, PGSUS, SELEC, TCELL, THYAO, TOASO, TTKOM, TUPRS, ZOREN hisselerini kapsar.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Senetleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 18092020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Senetleri – 18.09.2020 ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*