Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Önerileri Listesi – Şeker Yatırım – (21.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne dün pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde satışlarla karşılaşsa da gün sonuna doğru kayıplarını geri alarak günü %0,19 yükselişle 1.126,80’den kapattı. Yurtdışında borsalar ABD hariç günü satıcılı bir eğilimle kapatırken, aşı çalışmalarına ilişkin pozitif haber akışıyla ABD borsaları BIST kapanışı sonrası günü sınırlı yükselişle kapattı. BIST, TCMB’nin faizleri sabit tutması ve TL’deki değer kayıplarının devam etmesiyle gün içinde satışlarla karşılaşsa da petro kimya hisselerindeki güçlü performansın desteğiyle günü artıda kapattı. Bankacılık endeksi ise %1,05 düşüş ile negatif ayrıştı. TCMB beklentilere paralel faizleri %8,25’de sabit tutarken, karar sonrası TL’deki değer kayıpları devam etti. Ancak TCMB, TL ve Döviz cinsi zorunlu karşılık oranlarını yükselterek likiditeyi sıkılaştırmaya devam ederken, TL değer kayıplarını BIST kapanışı sonrası büyük oranda geri aldı.

Yurtiçi piyasalar bugün (15:00) Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdeli haber olarak nitelediği ve Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağını söylediği açıklamaya odaklanacaktır. Bu açıklanmanın bir enerji kaynağı keşfedilmesi olduğu beklentisi oluşurken, yüksek rezervli bir enerji kaynağı bulunduğunun açıklanması TL varlıklarda pozitif fiyatlamayı destekleyecektir. TL’deki değer kayıplarının devam etmesi ise BIST’te satış baskısı oluşmasına neden olacaktır. Yurtdışında ABD teşvik paketine ilişkin gelişimeler ve gelecek makro veriler takip edilecek. Zayıf gelebilecek veriler yurtdışı borsalardaki kar satışlarını devam ettirebilir. Bugün piyasa kapanışı sonrası Fitch, Türkiye’nin kredi notu değerlendirmesini açıklayacak. Kredi notu ve görünümde bir değişiklik beklenmiyor. VIX endeksi sınırlı yükselişle 23 seviyelerine yükselirken, endeksin 26 seviyesi üzerine yönelmesi başta ABD borsaları olmak üzere kar satışlarının güçleneceğine işaret edecektir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre yükselişle seyrederken, Asya borsalarında alıcılı bir seyir var. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlamasını ve geri çekilmeler olsa da yükseliş eğilimini devam ettirmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 21.08.2020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*